| DunaCristianaaa12 a întrebat:

Am o problema...Sunt clasa a 6-a si nu stiu ce sa fac...Ma inteleg super nasol cu colegii mei de clasa si in general este o scoala de fitosi care pe mine ma enerveaza la culme, iar mama mea nu vrea sa ma mute la scoala la care imi doresc sa fiu pentru ca este mai departe (scoala la care sunt acum este fix langa mine). Ceva sfaturi? Cum pot sa o conving sa ma mute? Mai este putin si se termina anul si trebuie sa o conving pana nu este prea tarziu

Răspuns Apreciat de Editori
| Alexandra0087 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu diriginta sau cu directoarea, una dintre ele ar putea sa discute cu mama ta despre problema si poate se rezolva.Altfel,daca nu functioneaza nici asa si ramai unde esti, iti recomand sa ii ignori pe colegi si sa te concentrezi pe invatat si viata ta, prieteni poti sa iti faci si cu alte ocazii. Daca scoala nu este destul de puternica pentru tine arata-i mamei tale ca ar fi mai bine sa te duci unde vrei.Fa o comparatie intre cele doua.

4 răspunsuri:
| Andreeauta a răspuns:

Explica-i mamei tale ca nu te simti bine in acea scoala sigur te va intelege

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă tot se termină anul, este mai ușor să te mute la toamnă decât la acum.

| artemidak a răspuns:

începe sa ii spui chestii gen ca dacă nu te muta și pnm faci tu in așa fel încât sa te zboare astia.

| Andreeush a răspuns:

Spune-i de problemele pe care le ai la școală și cu siguranță te va înțelege.