| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Am o relatie de un an si un pic cu un baiat... dar nu inteleg daca eu ii dau ce vrea (stiti la ce ma refer) dc pare interesat de altele? Mia demonstrat ca tine la mine si chiar tine dar n-ar renunta la fete pentru mine nu mai inteleg nimic... Vreau cat mai multe sfaturi ca nu mai pot mam saturat sasi bata joc de mine cum vrea **** lui

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

In general baietii adolescenti fac asa.Si el e unul dintre acei baieti ce se gandesc ca asta e momentul in care trebuie sa se distreze...pentru ca ulterior oricum vor avea o relatie stabila, si se vor aseza la casele lor.Acum e moment sa f*ta tot ce prind.Asa gandesc tot.
Probabil el s-a plictisit de ce ii dai tu...si vrea si ce ii dau altele.Asa sunt baietii.Nu vor sa stea legati de o persoana.Simt nevoia sa... evadeze din obisnuinta de zi cu zi.
Eu zic sa il lasi liber. Daca chiar te iubeste asa mult se va intoarce la tine cand va fi in stare sa abia o relatie calumea cu tine.Cand se va simti suficient de matur incat sa fie unica femeie pentru el.
Nu are rost sa stai langa un om care te compara cu fiecare femeie pe care o poate avea, ca ulterior sa te insele cu ea.
Succes!

12 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Pentru ca ai cedat foarte usor. Daca nu a luptat pentru asta, daca i-ai picat simplu in brate crezind ca prin asta il vei cuceri, el se simte un mare vanator si cuceritor si cauta. Te-ai pacalit singura. Un barbat daca vrei sa tina la tine trebuie sa lupte pentru. tine, sa te cucereasca greu si in felul acesta sa te si aprecieze. Cind un copil isi doreste mult o jucarie, cind o viseaza si noaptea, atunci cind o primeste o pretuieste si se joaca cu ea. Daca i-o cumperi aproape fara sa o doreasca se va uita imediat dupa alta mai interesanta.
Asta-i plasa in care cad fetele si apoi se plang ca nu au avut noroc in dragoste.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Ce inseamna pare interesat de altele... ca nu e tot una ca pare interesat sau pune in aplicare interesele... un barbat trebuie lasat sa se simta barbat... adica trebuie sa fie lasat sa poata filtra... de aia are ochi sa se uite nu? totul pentru ochi nimic pentru maini... daca el te inseala... atunci paraseste-l nimeni nu merita sa fie inselat... pentru ca cine inseala o data o va face din nou... daca e o simpla simpatie ...lasa-l in pace cu cat incerci sa il legi de tine cu atat se va simti incoltit...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Zici ca ii dai ce vrea... poate vrea altceva... nu as vedea alt motiv sa caute in alta parte... Daca vrea sex... inseamna ca... tu nu contezi... E o diferenta foarte mare intre sex si dragoste... Si oricare dintre ele e o arta... deci... daca e tandru cu tine nu fi sigura ca te si iubeste... poate fi doar felul lui de a face sex/dragoste. Zici ca n-ar renunta la fete pentru tine... tu din ce categorie faci parte? nu esti fata? ar renunta la tine, dar nu la celelalte? esti sigura ca tine la tine?
Oricine ar fi si orice s-ar fi intamplat nu merita sa suferi din cauza lui... si nu fi "jucaria" lui. Esti o fiinta umana! Ai sentimente!
Citisem la un moment dat un articol intr-o revista intitulat "10 lucruri care te fac sa te simti bine"... unul dintre ele era "Ai o relatie care nu te satisface... Sfarseste-o!". Gandeste-te ce nu-ti place la relatia pe care o ai si incearca sa vorbesti cu el, sa-i spui ce nu-ti place, sau ce ai vrea sa se schimbe si cum... Intreaba-l de ce are nevoie... Daca consideri oarecum util raspunsul meu, putem vorbi prin mesaje si iti spun mai multe. Bafta!

| cami_6226 a răspuns:

Eu nu stiu cum ai rezistat langa el atata timp si sa stii ca te inseala, eu o mica greseala nu as ierta.nu trebuia sa l ierti de la inceput pentru ca el gandeste ca ii merge cu tine.cum sa nu tina la tine in cazul asta, e constient ca alta care sai accepte iesirile nu ar mai gasi, dar gandeste-te ca ar putea sa te imbolnaveasca cine stie cu ce boala de la altele.sincer eu nu inteleg ce fel de fire ai de ai acceptat asa ceva, u nu ti dai seama ca te tine de fraiera si plus de asta mai rad si altii de tine ca ti pune el coarne.lasa-l si gata, gasesti u un baiat care sa te merite si sa te respecte asa cum meriti, sunt foarte multi baieti care stie sa iubeasca doar o singura fata, asa cum este normal. u daca l-ai insela el tear ierta? ia pune-l la incercare

| Daniel TM a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa il lasi balta. Nu te merita. Aduti aminte ca mai sunt baieti care au caracter nu ciuriburi ca asta. Scuze daca te-am suparat dar din ce ai zis nu puteam sa-mi fac alta parere. Si totusi am si eu o intrebare pentru tine "Ingerul Noptii" are si un nume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu faci ca baieti mai sunt si alti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu ...asta ii genu lui de a fii insa cu siguranta te iubeste daca tia` dovedit straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca isi bate joc de tine inseamna ca nu tine la tine...sau ai un comportament care il face sa creada ca asta-i ceva normal. Cine stie, maine, poimaine te intreaba daca vrei sa faci sex in grup.
DACA nu este atat de grav, inseamna ca ii place sa filtreze, pentru ca ii place sa fie apreciat, sa se simte barbat... fa-o sa se simte barbat si o sa vezi diferenta. Dar daca nu se schimb lucrurile, relatia voastra nu e destul de serios...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu el fata in fata si sai spui ce te deranjaza la el pentru ca un baiat nu se poate schimba daca nu stie ce nu iti place totul e sai spui ce simti si cea ceti doresti d la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt toti baieti in ziua de zi cu prietena si le fug ochi dupa altele. dar dc nul lasi balta pentru ca nu te merita si. mai sunt si alti baieti nu este singurul baiat depe panant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dai papuci daca te lasa pnt altele inseamna ca s-a saturat de tine.si eu am trecut prin asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari foarte prostuta happy probabil nu te pricepi la sexu oral happy
eu as zice sa inveti sa scrii, iar ca si sfat...intr-adevar unii barbati sunt asa cum sunt. dar vina e a ta, nu a lui, daca ar avea langa el tot ce si-ar dori, crezi ca ar vrea altceva?