| crazysour a întrebat:

Buna,sunt intr-un impas si nu stiu ce sa fac.am un prieten si intr-o luna si un pic facem un an de relatie.am deplina incredere in el si se poarte bine cu mine, doar ca simt ca nu mai e l afel ca la inceput.In primele luni de relatie era foarte atent sa nu zica sau sa faca ceva care sa ma supere
Ma ia ca pe ceva sigur,ca indiferent cat de tare ne vom certa,eu voi ramane, si asta e adevarat doar ca nu imi place ca profita de asta.Mereu cand ma supar eu,daca a gresit el cu ceva, gaseste motive sa se supere si el.Eu trebuie mereu sa plec capul ca sa ne fie bine si m-am saturat de asta
Poate ca vreau sa-mi arate si el odata ce ii este frica sa ma piarda si acum nu stiu ce sa fac.El chiar e un baiat de treaba,care mi-a demonstrat ca tine la mine,doar ca,din cauza orgoliului,nu vrea sa fie vazut ca o persoana vulnerabila,de aceea cred eu ca poate sa lase de la el ca sa fie bine\
Daca ati fost vreodata in aceasta situatie, niste sfaturi m-ar ajuta foarte mult
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Din toata chestia asta inteleg ca vrei tu sa fii ceea care domina in relatie. Gandeste-te de cateva ori la asta, asta iti doresti? Daca da incearca sa-i fortezi mana (arata-i cat de bine e cu tine si dupa fii distanta o zi doua ). Asta e parerea mea, poti sa incerci. Oricum iti urez succes si sa fii fericita big grin

| crazysour explică (pentru Wihox):

Nu vreau sa fiu cea dominanta, vreau sa fie o relatie egala, doar ca s-a obisnuit ca care sa lupt epentru relatie, asa ca el nu face nici un efort

| ErebusThemis a răspuns:

Si eu sunt de asemenea in aceasta situatie :'(.dar mai rau, am inceput sa il urasc si de aia il injur de cate ori am ocazia big grin