| nevermind_6208 a întrebat:

Am si eu o problema care de ceva timp nu imi mai da pace! Am 20 de ani si nu am avut nici o relatie mai lunga de 2 luni! Si inainte chiar nu ma deranja ba din contra ca imi faceam de cap tot timpul! Chestia e ca incet incet am inceput sa vreau mai mult numai ca daca am tinut la eu la ele tot timpu intervenea cineva sau ceva de nu mergea si de obicei ele o rupeau. Intr-un final am gasit o fata, de fapt ea ma gasit pe mine si tot ce a urmat a fost de vis! am trait in alea primele zile niste momente cu ea care credeam ca numa in filme exista. Nu ne puteam dezlipi unu de altul, pana cand mi-a zis practic cel mai frumos lucru care putea sa mi-l zica, ca ma iubeste! Si atunci am ramas paf fiindca nu stiu de ce credeam eu ca ceva nu e in regula si am rupt-o cu ea. tot timpul ma gandesc de ce am procedat asa si nu ma inteleg! Nu stiu ce sa mai fac! As vrea sa ma impac cu ea dar nu vreau s-o ranesc iar fiindca tin la ea si i-am facut faza o data deja! Si as vrea si sa trec mai departe in acelasi timp! Sa las in urma ce o fost! Nu stiu exact care e intrebarea mea, cred ca as vrea sa aud pareri, de care ar fi motivele pentru care ma comport asa si ce sa fac sa ma schimb ca sa pot avea o relatie serioasa fiindca imi doresc asta. mersi

3 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Fata ti-a spus ca te iubeste si tu ai rupt-o la fugahee hee Foarte rau, ce credeai : isi bate joc de mine, nenorocita!
Nu, stai linistit, daca tu ai avut numai relatii pasagere cu fete care nu cred sau nu au simtit sentimente de iubire, nu inseamna ca toate sunt la fel. Fata s-a indragostit de tine ( sincer ) cum si tu esti indragostit de ea. Te-ai speriat, nimic mai mult, si ar trebui sa te duci cat mai repede la ea ( ca nu o sa te astepte o viata sa-ti revii ) cu un buchet mare de flori si sa-i zici : Scumpa mea, am fost un prost si regret ceea ce s-a intamplat.Nu eram pregatit pentru asta si m-am speriat.Acum sunt, mi-am dat seama ca te iubesc la fel de mult si, crede-ma, insemni foarte mult pentru mine.
O saruti pasional, ii dai florile, si eu astept invitatia la nuntáwinking

| 16.laura.16 a răspuns:

Ti-e frica de un angajament. E ceva (aproape)normal pentru un baiat care are inca multe de experimentat...
Ce trebuie sa faci? Sa cobori repejor la floraria din colt, sa iei un buchet mare de flori, sa mergi la ea acasa si sa-i spui ca iti pare rau ca ai facut-o sa sufere!

| OnlyHope a răspuns:

In iubire tradeaza primul cel ce se teme. Dar toti ranim pe cineva si vorbele ce-ar ajuta vin prea tarziu sau prea devreme. Lasa tot ce a fost, iubirile de maxim 2 luni, din ce ai zis tu fata asta chiar merita. Eu una cred ca ar merge ce-ti propun...depinde si de preferintele ei muzicale. Sa-i canti sau, daca nu ai voce, sa-i pui sa asculte melodia ''Suflet pierdut'' de Angela Similea si Ovidiu Komornyik. Poate mai putin prima parte, cantata de Angela. Si bine inteles un buchet mare de flori.