| EuCiupii a întrebat:

Heei. Am o problema ceva mai complicata la care nu prea am gasit o solutie. De la inceputul clasei a 9a, ma inteleg foarte bine cu un baiat din clasa si a ajuns sa fie cel mai bun prieten al meu. El era intr-o relatie cu o fata si ii mergea foarte bine pana cand s-au despartit dupa o cearta urata (la momentul despartirii aveau 1 an si 2 luni de relatie). El nu a parut prea afectat de asta, dar i-am fost alaturi in continuare, ca dupa cateva zile sa-mi spuna ca ma place inca de la inceputul scolii. Am fost foarte socata si pana la urma i-am spus ferm ca nu imi place de el. Ideea e ca acum nu stiu cum sa ma comport cu el pentru ca nu mai pot sa ii spun tot cum ii spuneam inainte, acum trebuie sa am grija cu ce ii spun ca sa nu il ranesc. Vreau sa fie fericit, dar cand imi spune lucruri dragute eu sunt foarte seaca pentru a nu-i da degeaba sperante si se intristeaza. Nu stiu ce sa mai fac, vreau si eu sa fiu fericita, dar vreau ca si el sa fie fericit si sa fie totul ca inainte sa stiu ca ma place! Imi vreau cel mai bun prieten inapoi...

2 răspunsuri:
| Tania25 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar cred ca nu va mai fi ca inainte.
El te vede mai mult decit o prietena, ceia ce tu nu poti si nu vrei sa-i oferi.
Nu stiu daca te pot ajuta cu ceva in acesta situatie, incearca si tu sa mai discuti cu el si sa-i lamuresti inca o data cum stau lucrurile, poate ajungeti si voi la un numitor comun.
Bafta si numai bine! kiss

| EuCiupii explică (pentru Tania25):

Multumesc, o sa incerc...