| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.De ceva timp m-am certat cu fata pe care o consideram cea mai buna prietena a mea.Noi am inceput sa ne certam la scurt timp dupa ce eu am inceput o relatie. Ei i s-a parut ca o dau la o parte, ca renunt la ea(nu as fi facut asta pentru nimic in lume deoarece am iubit-o mult si inca o iubesc) dar comportamentul ei m-a facut sa ma indepartez de ea.Imi spunea mai mereu ca ma prefac, ca nu sunt o prietena buna si ii gasea tot felul de defecte prieenului meu
(facandu-ma pe mine sa ma simt prost), iar daca i se parea ca el greseste cu ceva se razbuna pe mine apoi spunea ca ea nu are nimic nici cu mine si nici cu el.Eu stiu ca am gresit si eu, dar oare atat de mult? Nu stiu ce sa fac si ma simt vinovata uneori. Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| ellena99 a răspuns:

Buna,parerea mea ar fi sa incercati sa petreceti timp maimult impreuna pentru a nu se mai simpti data la o parte.Iesiti odata toti trei la un suc, glumiti distrati-va, simtiti-va bine pentru a observa ca nu ai secrete fata de ea si ca orice ar zice ea tu tot tii la ea. Discuta cu ea si aminteste-i de clipele frumoase pe care le-ati petrecut impreuna si spune-i ca acele clipe au avut loc cu un motiv anume pentru ca sunteti si veti fii mereu prietene bune si nu vei renunta la ea niciodata deoarece are un loc deosebit in sufletul tau. Sper ca ti-am fost de folos.

| Blablabla0012 a răspuns:

Prietena tha e geloasa pe iubithu tau tongueAcuma ca ai o noua relatie observa ca nu mai are aceeasi atenti care o avea iainte si este geloasa. Cel mai bine ar fi sa discuti cu ea pe tema asta, nu pe mess ci fata in fata, asa poti sa ii spui tot ce ai pe suflet si sa incercati sa remediati aceasta problema. Daca ea nu vrea sa auda ce ai de zis si tot continua cu conportamentul asta inaseamna ca nu iti este o prietena asa de buna. Prieteni buni nu te fac sa suferi.