| iulianacarmen a întrebat:

Am trei copii si tatal copiilor are oprire pe salar cum mi se calculeaza pensia alimentara.Astept raspuns.Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O treime din salariul lui este pensia alimentara.mergi la un notar si calculeaza el. oprirea din salariu nu afecteaza pensia copiilor.

| natalia_7677 a răspuns:

Daca ai fost casatorita cu acte atunci beneficiezi de pensie alimentara dar avand in vedere ca tatal copiilor are oprire pe salariu se calculeaza un anumit procent din salariu care vine dat copiilor astfel incat sa ii mai ramana si lui ca sa traiasca. Nu va fi prea mare pensia pentru fiecare copil in parte. Daca nu plateste 3 luni consecutiv pensia atunci poate fi dat in judecata.Succes

| EuVersatu a răspuns:

Eu zic sa faci economii pana va revenitilove struck
Bafta