| Sara2 a întrebat:

Am un tip in lista de messenger care se crede cel mai destept cel mai perfect, si nu suporta sa fie contrazis chiar daca nu are dreptate ca el considera ca are dreptate mereu, daca il contrazic cu ceva incepe sa faca urat, si de fiecare data scrie cuvantul "mai" el scrie "m-ai" chiar si atunci cand se scrie legat de exemplu scrie "m-ai mult"eu as vrea sa ii spun sa il corectez ca sa stie ca poate rad altii de el, cum i-as putea spune ca greseste fara sa se simta jignit?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sunt de acord cu varianta lu @mady07. Spune-i-o finut, precizand inca de la inceput ca ce urmeaza sa-i zici e spre binele lui. Precizeaza si faptul ca e posibil sa dea de unii mai mistocari care sa rada de el ca scrie asa. Uite inca un model cum i-ai putea zice:
"Auzi, nu te supara dar m-ai se scrie de fapt impreunat in cazul asta (cand mai scrie gresit) nu-ti zic asta cu scopul de a te jignii, ci pentru a te ferii sa nu jignit de altii. Ia-o cum vrei, eu ti-am zis-o frumos". Na, crec ar merge. Dar sincer, nu inteleg cum poti sa pastrezi comunicarea cu-n astfel de om atat de trufas?

9 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

In locul tau i-as da igg happy

| Lightning1997 a răspuns:

Astfel de oameni ce se cred perfecti nu merita sa fie bagati in seama.Nimeni nu e perfect.

| MariusF23 a răspuns:

Ii dai ignore. happy

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui trebuie sa vada el singur.

| mady07 a răspuns:

asculti.eu ti-o zic cu bunatate nu cu rautate.nu imi place sa ma rad de oamnei si sa ii jignesc si de aia ti-am si spus. dAca vrei sa incerci sa iti schimbi scrisul este mai ok pentru tine iAr dAca nu vrei treaba tAu, eu ti-Am dat un mic sfat.Succes.FundA
?

| Georrggy a răspuns:

Incearca sa scrii tu de cate ori poti mai sau m-ai si sa scrii corect poate o sa observe

| Sara2 explică (pentru Georrggy):

Chiar asa fac, si cand scriu legat ca asa e cazu el poate considera ca nu stiu eu sa scriu straight face

| Georrggy a răspuns (pentru Sara2):

Atunci da-l dracului

| MihaelaMykydutza a răspuns:

Stiu si eu persoane ca acestea dar eu zic sa nu iti pierzi timpul cu astfel de persoane lasa-l in pace sa faca cum vrea el poate altcineva o sa-l contrazica in locul tau nu te baga...in astfel de probleme!