| Timy_Timeea_1984 a întrebat:

Am vreo legatura cu verisoara dea 2 a a verisoarei mele primare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunteti rude indepartate, respectiv rude de gradul X, asa ca puteti avea o legatura.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai scris corect am vreo legatură, corect trebuia sa scrii asa: Între mine si verisoara mea de gradul 2 există vreun grad de rudenie? Ce ai scris tu nu se intelege verisoara de a 2 a verisoarei mele primare. Cel mai bine modifica intrebarea sa putem intelege si noi ceva. Ce varsta ai tu?