| ralumihai a întrebat:

Am vrut sa imi dau viata pentru el, dar in loc sa vina sa vorbim se duce la Sibiu pentru a face apartamente in doua blocuri. Cine e mai importanta, munca sau persoana iubita?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti aiurita rau, sincer. Cel mai probabil s-a dus pentru ca te iubeste si stranga bani sa va faceti un viitor impreuna. Serios acum, ce e in neregula cu tine de ai gandirea asta ca pune munca inaintea ta?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa ceste! Mai bine stati amandoi acasa si mancati cascote.

| OldSoul a răspuns:

Daca tu ai risca totul pentru el, asta nu inseamna ca si el ar face la fel.
Sa gasesti o asemenea persoana, care sa riste totul pentru tine este aproape imposibil, si cel mai adesea, aceste persoane vor avea de suferit.
Deci sfatul meu, nu-ti mai da viata pentru el ca nu o merita!

| Nemessys a răspuns:

Sa inteleg ca ai vrea sa moara de foame pentru tine? Un om normal isi faci timp si pentru job dar si pentru viata persoanala. Ce a facut el acum, nu demonstreaza ca nu te place sau ca nu-i pasa te tine.

| ralumihai explică:

Mea promis ca vine o data la o saptamana il inteleg ca munceste dar vine doua la saptamani. Il inteleg

| ralumihai explică:

E a doua saptamana cand nu vine.e mai importanta munca decat mine? il inteleg dar a trebui sa faca timp si pentru mine.