| Aaaaaannanana a întrebat:

Anul viitor trec la liceu si eu as dori sa merg pe un profil care nu se afla in orasul meu. De aceea am cautat un liceu cat mai aproape cu acest profil desi am gasit doar in Bucuresti si m-a atras acest liceu (sunt din Calarasi), cum ar trebui sa ii spun mamei mele ca eu nu as vrea sa fac liceul aici si ca de fapt vreau la Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Buna!
Având în vedere că nu ești încă la liceu și mai ai au an de gândire, trage tare la EN și du-te acolo unde simți tu că e mai bine, părinții sigur te vor înțelege!
Le poți spune că tu simți ca ar fi mai ok la liceul din București, decât cel din Călărași.Acum depinde și de reacția lor, dar în cele din urmă vor înțelege! Daca înveți, sigur nu vor zice nimic rău!
No, bafta!

1 răspuns:
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Vorbești cu ei și le spui așa:,, mama, tata, îmi doresc foarte mult sa merg la acest liceu, îmi doresc foarte mult sa merg la București, sper sa fiți de acord cu asta. Cred ca m-as maturiza mai mult și mai repede dacă as fi acolo, mi-as lua viața in propriile maini și voi trebuie sa aveți incredere in mine pentru ca nu o sa va dezamăgesc" și mai vezi tu ce motive mai ai pentru a merge acolo.