| Khultra a întrebat:

Salut TPU

Anul acesta am Evaluarea Nationala si admiterea la liceu

Ma intrebam daca as putea sa pun licee din mai multe judete la variantele mele, am cautat incontinuu pe informatii despre subiectul acesta pe Internet dar nu am gãsit nimic.

Am aceasta curiozitate deoarece as vrea sa merg in alt judet la un liceu anume, si daca nu intru la acela, nu as vrea sa raman la altul din acel judet, si sa fiu repartajat si sa raman la liceul din orasul si judetul meu.

Va multumesc, o zi buna.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu se poate
Poti depune o singura fisa de admitere intr-un singur judet.
Daca vrei sa faci liceul in alt judet trebuie sa depui fisa in acel judet cu optiuni la liceele din acel judet.
Nu poti trece coduri din judete diferite pe aceeasi fisa de admitere.
Sfatul : meu fa liceul in judetul tau in orasul tau.

| asperger3 a răspuns:

Te poti interesa la inspectoratul scolar judetean daca poti sa faci asa. Totusi s-ar putea sa te inscrii pe o lista. Stiu ca vin in general la mine in judet persoane din Susani(Valcea) sau din zone limitrofe cu judetul Olt.

| GabrielKOWALSKY a răspuns:

Da poti, trebuie sa faci rost de codul din 4 cifre format din cate imi amintesc ca sa il scrii pe foaia cea verde de inscriere