| NYK_8312 a întrebat:

As dori sa stiu daca sunt compatibila cu zodia taur, eu sunt peste.

13 răspunsuri:
| nathalie a răspuns:

Eu nu iti voi da un link cu compatibiliti de pe net.
uite eu sunt taur(sunt fata) si prietenul meu e pesti si ne intelegem foarte binehappy
deci eu zic ca e o combinatie chiar reusita cea a pestilor si a taurilorbig grin
succes in relatie

| ZeePinkStar a răspuns:

Bună :] uite aici gasești și îți dă și mai multe informații http://www.zodiac-horoscop.com/......e-taur.php :]

| Sperman a răspuns:

Taur + Pesti = Compatibilitate excelenta, mai buna nu este!

Despre voi...
Apa si Pamânt, dar ce Pamânt! Pâna si stelele mustacesc auzind de combinatia asta : merita o încercare!
Din fericire pentru tine, Taurul este foarte senzual, cu picioarele pe Pamânt, practic si, în plus, face din sex o arta. Mai curând Taurul va fi fascinat de tine decât invers. Îi plac calitatile tale de vizionar, spiritul rafinat si altruismul tau.
O mica problema : materialismul Taurului e cam mare, asa ca va trebui sa te adaptezi. Dar merita, fiindca vei primi foarte multa atentie în schimb (un Taur va încerca întotdeauna sa dea cel putin atât cât primeste).
Taurului chiar îi place sa strânga bani si obiecte si sa faca avere. Pestele crede ca astea sunt chestii lumesti, superficiale si nu prea întelege de ce ar trebui sa se streseze atâta numai pentru bani! Taurul face asta instinctiv, dar este un punct câstigat, fiindca, pâna la urma, cineva tot va trebui sa aduca bani în casa.
Pentru Taur, a fi îndragostit înseamna a face dragoste. Mult. Taurul nu priveste actul acesta în acelasi fel ca si tine, pentru el mângâierile înseamna foarte mult. O data ce un Taur este al tau, va fi fidel, întelegator si te vei putea baza întotdeauna pe gândirea sa practica. Romantic incurabil, Taurul raspunde unor cerinte esentiale din sufletul Pestelui.
Taurul are o mare capacitate de sacrificiu pentru atingerea unui scop, astfel încât va încerca si el sa faca relatia sa mearga, nu va trebui sa muncesti doar tu.
Taurul traieste foarte mult în domeniul material, caminul este foarte important pentru el, la fel cum sunt culorile si formele... Este o zodie a concretului, dar, datorita faptului ca este în acelasi timp un semn feminin si guvernat de Venus, va sti sa te înteleaga, chiar daca nu te va aproba de fiecare data. Daca vei sti sa te mulezi dupa personalitatea Taurului, sa îi accepti egoismul, vei primi foarte mult în schimb. Atentie, însa : este cam avar. O sa trebuiasca sa-i explici îndelung de ce nu mai poti tu sa traiesti fara vaza aia nemaipomenita care costa cât salariul pe o luna, ca sa te lase s-o cumperi. Înclinat spre lucruri practice, Taurul prefera investitiile sigure si profitabile. Mai ales profitabile.

| eugem35 a răspuns:

Cam 60%, iti spune un peste
cel mai bine este cu un scorpion,rac, gemeni, pestii si varsatorii, eu unul nu mai cred in zodii am o varsta trebuie sa te intelegi cu toti la fel sa devii adaptabil, sa fii special
sa fii in asa fel incat sa ai toate zodiile in tine
sa fi 12in 1
bafta
depinde de taur
de la om la om difera ziua de nastewre si cum se manifesta ciar daca este in acceasi zodie

| Iubiţica95 a răspuns:

Eu sunt taur, iar iubitul meu peste.Si peste tot scrie ca nu ne potrivim intrucit el este peste si traieste la adincurile marii si este linistit,iar daca se zbate o face pentru ca i s-a pus ceva pe suflet, iar taurul este agresiv, ambitios si traieste doar pe pamint.Dar nu cred happy Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da esti compatibila, dar in zodiacul meu.inventat anul trecut.in asta de anul in curs nu esti compatibila.ba chai deloc fiindca, in 2011 taurii sunt dusmanii pestilor din cauza ascendentului berbecului sus pe rac, sustinut de cacropirnul, si vomitatorul in coborare lenta.deci e pericol din cauza cancerului.deabia l; a anul te vei potrivi cu scorpionul, dar tarziu cand deja piere lumea pe 12-12-2012 la ora 21 fix. offf ce soarta cruda.

| frumusik96 a răspuns:

Da.esti la compatibilitate excelenta.
http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/

| BipBip a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Pesti - Taur

Apa si Pamânt, dar ce Pamânt! Pâna si stelele mustacesc auzind de combinatia asta : merita o încercare!

Din fericire pentru tine, Taurul este foarte senzual, cu picioarele pe Pamânt, practic si, în plus, face din sex o arta. Mai curând Taurul va fi fascinat de tine decât invers. Îi plac calitatile tale de vizionar, spiritul rafinat si altruismul tau.

O mica problema : materialismul Taurului e cam mare, asa ca va trebui sa te adaptezi. Dar merita, fiindca vei primi foarte multa atentie în schimb (un Taur va încerca întotdeauna sa dea cel putin atât cât primeste).

Taurului chiar îi place sa strânga bani si obiecte si sa faca avere. Pestele crede ca astea sunt chestii lumesti, superficiale si nu prea întelege de ce ar trebui sa se streseze atâta numai pentru bani! Taurul face asta instinctiv, dar este un punct câstigat, fiindca, pâna la urma, cineva tot va trebui sa aduca bani în casa.

Sper sa te ajute

| didiana10 a răspuns:

Nu trebuie neaparat zodia conteaza sa fie bun cu tine...da esti dupa cate citesc eu pe internet

| Natalia_8837 a răspuns:

Aveti sanse mari deoarece ambii nativi iubesc linistea caminului si mediul familial. Taurul este iubitor si protector iar pestele romantic si imaginativ. Toate acestea se vor intimpla numai daca taurul ii va acorda sansa pestelui de a iesi din rezerva sa. Va descoperi un partener intuitiv, sentimental, senzual si familist, ceea ce nu va face altceva decat sa se bucure pentru ca a descoperit un asemenea partener. Siguranta si dependenta pestilor, fara de care ar fi perturbati, vor fi satisfacute de protectorul taur... Sper ca ti-am fost de ajutor!happy

| NYK_8312 explică:

Daca ma potrivesc cu persoana din zodia taur