| anonim_4396 a întrebat:

As putea sa ma transfer in clasa a12a? imi puteti spune cum se face? ce acte sunt necesare, ce motiv as putea spune? in ce perioada se fac transferurile? adica in ultimile 2 saptamana de vacanta as putea face asta? multumesc

2 răspunsuri:
| bbe a răspuns:

Daca esti la sf clasei a 11a acum cred ca poti. la inceputul anului scolar. nu iti trebuie acte. si eu m-am transferat in mijlocul semestrului al 2lea in clasa a 9a. te duci iti iei dosarul. vbesti cu directorul liceului la care vrei sa te duci. intrebi daca te primeste. si atat. apoi o sa mai fie o problema cu foaia matricola. daca nu o trimit ei prin posta va trebui sa te duci uh sa o iei de la fostul liceutongue
bafta

| iasminutza14 a răspuns:

Si daca esti in clasa a 12-a la sfarsitul primului semestru cum te poti transfera daca trebuie neaparat sa te muti din acel oras?