| Gaynumber a întrebat:

Buna am 13 ani si sunt gay stiu ca nu e o rusine sa fii in 2024 da sunt gay si vreau sa-mi caut un prieten poate si o relatie

11 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Esti micut sa poti afirma cu certitudine acest lucru. Desi pare invechita vorba, poate sa fie doar o etapa a pubertatii. Mai asteapta putin sa intelegi viata mai bine, apoi gandeste-te la sexualitatea ta.
La 13 ani nu ai varsta potrivita pentru o relatie. Bucura-te de copilarie cat mai poti happy

| MrAM a răspuns:

La 13 ani nu poți fi decat comfuz si manipulat de subconstient. Nu ai capacitatea necesara de a discerne ce presupune a fi homosexual la varsta ta. Eu zic sa vorbest cu parinții tai despre asta sa nu ajungi in postura in care cineva profita de naivitatea ta.

| Lupică27 a răspuns (pentru MrAM):

Cand te gandesti ca noi la 13 ani ne jucam cu masinute in casa si ne faceam cazemated din scaune si cearceaf, ehe...ce vremuri.

| Korkodeln a răspuns (pentru Lupică27):

Copilul asta a fost abuzat de un adult, pacat.

| MrAM a răspuns (pentru Lupică27):

Ca e la moda si de actualitate. Cand nu ai parinți care sa se ocupe de educația sexuala si prea mult acces la technologie. Si multe alte chestii care duc aici.
Banuiesc ca am crescut si noi cu lucruri pe care parinții nostri nu le ințelegeau, insa aveam mai mult respect si demnitate. Structura societații se degradeaza, poate exagerez eu...cine stie.

| sistar19 a răspuns (pentru Korkodeln):

Să știi că și eu m-am gândit la asta dar nu ne putem da cu părerea pentru că nu știm cu exactitate

| sistar19 a răspuns (pentru MrAM):

Crede-mă că nu este la modă să fii gay pentru că dacă ar fi fost așa, eu nu mai eram happy Doamne, tu știi cum aș pocni din degete și gata, aș fi hetero dar nu așa merg lucrurile. Dacă tu ești hetero, poți să decizi când nu mai ești hetero și devii gay peste noapte?

| Lupică27 a răspuns (pentru sistar19):

Sunt doua adevaruri care trebuie acceptate simultan ca sa se termine o data dusmania asta.
1. Homosexualitatea exista si nimeni nu are nimic cu ei, crede-ma.
2. exista o promovare agresiva si deranjanta ale minoritatilor sexuale la fel ca babele alea de la biserca deranjante si dezgustatoare care nu sti ce au facut cat au fost tinere dar te-ar omori cu ''bunatatea'' lor.

| sistar19 a răspuns:

Bucură-te de copilărie cât încă o mai ai și dacă ai părinți homofobi, așteaptă și tu până ești pe picioarele tale, cu un loc de muncă. După, poți să ai relație.

| AndreiBogdan100 a răspuns:

Am 14 ani și te pot ajuta.

| AndreiBogdan100 a răspuns:

Dă-mi numărul de telefon sau Instagramul