| Milayaa a întrebat:

As vrea multe raspunsuri.
Imi doresc ft mult un aparat foto(professinal). Parintii si-o permit.
dar problema e ca ei spun ca aparatul asta nu imi va trebui la nimic doar bani in vint si mai bine imi iau altceva.dar eu incapatinata vreau aparatu' asta.
ca pot sa-i spun parintilor ca sa vada ca un aparat prof,de calitate,bun e necesar intro familie mai ales in una cu o fata care vrea sa devie jurnalist si aparatu asta ii va fi de folos?
am incercat multe, ft multe.dar poate sa fac ceva original, sa spun ceva...eu il vreau atit de mult.mersi
PS: scuzati categoria happybig grin

2 răspunsuri:
| johnnyMe a răspuns:

Daca stii sa pui problema o rezolvi scurt ...doar cu un zambet si cateva cuvinte care sa ii atinga la sufletel!
Din ce ai spus tu, daca le spui prea de ce aparatul este bun si ca isi merita bani o sa il primesti mai greu!
Dar daca stii sa le spui cat de important e acest hoby pentru tine si cat de fericita te-ar face daca ar face ei asta pentru tine ai sanse foarte mari sa il primesti!
Un exemplu de abordare : - mama nu mai cumpara flori, cumpara ceva pentru tine. ceva folositor! Stai le uzi, le schimbi pamantul etc....pentru ce?
Mama o sa incerce sa se explice...dar tu!
Stai linistita am glumit... vroiam sa iti arat cat de folositor e si pentru mine acel aparat foto! Si nu uita sa zambesti si sa spui cat de mult il vrei!
Asta a fost doar un exemplu... depinde ce hoby au parinti tai... daca stii sa le arati ca ai dreptate si ii mai atingi si la inimioara o sa il ai in secunda doi!

| Black223623 a răspuns:

Metin2Ash server de metin2 Hostat :)

Descriere:

Nume : Metin2Ash

Lv max : 99

Rate : 500%

MOD : PVM Classic :)

Buguri: Pana in momentul actual nu sau gasit buguri:)

Detalii sit/Forum...

Sit OFFICIAL : www.metin2ash.tk
Forum Official : www.metin2ash.tk/forum
Sit itemShop : www.metin2ash.tk/is

DETINATOR ID : iulian97valentin GA/GM/SGA/SGM se dau pe donatii (MOD costa 3 euro dar puteti castiga la concursuri care vor fii anuntate pe forum :) )