| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma scimb...as vrea sa fiu corecta cu toata lumea si nu reusesc sa spun in fata ceea ce simt... ce ma sfatuiti?

7 răspunsuri:
| scootsie a răspuns:

Corectitudinea, vine din interior, din educatia primita, sau din autoeducatie...Cand vei fi sigura pe tine, vei putea spune oricui ceea ce simti, cu toata sinceritatea... Dar, daca iti doresti cu adevarat o schimbare in viata ta, citeste in fiecare zi Biblia, de unde vei putea afla cum sa te schimbi, astfel incat sa fii corecta si plina de dragoste fata de toti...

| utzuman2006 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa incepi prin a fi corecta fata de tine insuti, iar apoi totul va veni de la sine...si iti spun asta din proprie experienta; de abia atunci cand am reusit sa fiu foarte exigent cu mine insumi si am realizat ce este cu adevarat important in viata mea, de abia atunci am reusit sa fiu corect cu cei din jurul meu, de abia atunci am reusit sa apreciez adevarata valoare a conditiei umane...
Multa bafta iti doresc in actiunile introspective ale sufletului tau...si reusita vine de la sine.
Sa fi iubita!

| DeeaPustoaica a răspuns:

Pai mai mult curaj! Si eu sunt timida. Dar cui nu ai tupe sa ii spui in fata ce simti? Unui baiat sau...cui? Daca este vorba de un baiat ia-l cu incetu si daca si el te place sau te iubeste, va simti asta. Cativa pupici si spune-i: sa stii ca bla bla bla. laughing Dar si in rest poti proceda la fel. Incetul cu incetul si va merge! Daca nu am inteles eu intrebarea trimite-mi un mesaj sau asa ceva ca poate te pot ajuta! Si apropo de corectitudinea fata de oameni. Fi corecta doar cu cine merita. Trateaza lucrurile ca de la egal la egal.winking Succes!
Deea

| adria_1732 a răspuns:

Nu e bine sa spui adevarul tot timpul cateodata e mai bine sa taci ai mai mult de castigat sti adevarul doare iti spun ca putini oameni accepta adevarul

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Pai ce iti pot spone..nu te mai gandi si spone tot ce ai pe inima... bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare vrem sa schimbam ceva in viata, dar sa stii ca oricat te vei stradui tot nu vei multumi pe toata lumea oricum, felicitari ca incerci! si fii mai indrazneata, dar nu impertinenta...stii...si cel mai teribil barbat e de fapt un mare timid...asta iti spun din expierenta...

| Karina_6307 a răspuns:

Nu reusesti sa spui in fata ceea ce simti... posibil ca esti mai retrasa.
posibil in acel moment pur si simplu nu ai curaj sa vorbesti...pentru ca asa simte organizmul ca e mai bine.
intuitia ne ajuta mult, deseori sarim peste ea si facem ceea ce nu ne place, iar dupa nu ne simtim bine.
timpul le schimba insa pe toate.
poate mediul in care traiesti influenteaza asupra ta?