| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac sa fiu mai comunicativa dc sunt asa timida nu pot sa inteleg?
nu stiu ce se intampla cu minesad as vrea sa fiu o fire mai vorbareata, mai deschisa..si oricat as incerca sa scap de timiditate nu reusesc..prefer sa stau in casa decat sa ies.crying si daca ies.ori ma simt in plus ori stau linistita retrasa.ft rar port o conversatiecrying vreau sa ma schimbcrying...ce ma sfatuiti sa facsad

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Dumnezeu e singura cale. Trebuie sa te rogi la El cu inima. Si eu am intrat intr-o depresie si l-am implorat sa ma schimbe si am reusit, adica El a reusit. Nu trebuie sa te rogi fals pentru ca nu te va asculta ci cu inima, cu cat ai mai multa incredere in El cu atat te va ajuta.

| 00Openminded00 a răspuns:

Asteapta... cu timpul o sa te schimbi in persoana care crezi ca te reprezinta. La fel eram si eu si am inceput sa fiu mai curajoasa.

| reihiuke a răspuns:

Incearca sa vezi daca e vreo teama pe undeva. De regula vine din teama sa nu dai gres. Care vine dintr-un fel de egoism. Incearca sa constientizezi situatia.

| pLeX a răspuns:

Baga-te in seama pe subiecte pe care le stapanesti. si pe care nu le stapanesti, te duci acasa si te documentezi... astfel o sa ai o gama de subiecte pe care sa le discuti in cercul tau de prieteni.