| Hokostbaby a întrebat:

As vrea sa-mi schimb numele si prenumele, deoarece nu vreau sa mai am legatura cu familia mea, se poate?
Motivul este simmplu, ma repugna numele tatalui, chiar daca nu inseamna nimic.
Prenumele as vrea sa mi-l aleg singur, nu-mi place cel care mi l-au pus parintii la nastere.
(Nu vreau link, de pe site-ul avocatnet.com
Ma poate ajuta cineva care stie?)

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Intreabarea ta este daca se poate, se poate dupa ce ai 18 ani impliniti. Dar eu zic sa te gandesti de doua ori inainte sa iei decizia de a te delimita de parintii tai, ei sunt singurii care te vor iubi toata viata neconditionat pentru ca esti sange din sangele lor, daca ai alte divergente sau probleme foarte foarte grave cu ei nu ma bag si nici nu vreau sa intru in detalii.

3 răspunsuri:
| florySim a răspuns:

Nimeni nu te iubeste ca parintii tai ca sa-i renegi. Daca ai probleme trebuie si tu sa ai rabdare cu ei, gandeste-te ca toate trec si-ti va parerea rau mai tarziu de decizia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti.

| acinorev a răspuns:

Poti sa ti-l schimbi la 18 ani. Gandeste-te bine!