| yubitzyca a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti si mie ce sa fac. M-am indragostit de un barbat insurat stiu ca nu e bine dar eu continuii sa ma intalnesc cu el. Ce sfaturi in dati?

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Dragostea nu se imparte.Pe cel pe care il iubesti cu adevarat nu-l dai nici 5min la alta.Sincer,nu e dragoste, e aventura, iar aventura are gust amar.Stii ce dulce e dragostea, traieste-o pe cea frumoasa, pura si adevarata!

| alessia5158 a răspuns:

Daca iti asumi responsabilitatea sa petreci cu el doar cateva ore fugitive si te complaci in situatia in care dupa ce faceti dragoste el merge acasa sa doarma in bratele nevestei… Sau daca iti place sa traiesti cu gandul ca weekendurile si sarbatorile le petreci singura in timp ce el se distreaza cu nevasta… nu ai decat sa-l iubesti cat vrei. Dar asta inseamna ori prostie ori sadism, si nu are rost sa te chinui singura. Daca de la inceput ai sperat sa-l poti desparti de sotie, asta inseamna josnicie. O femeie ADEVARATA nu se complace in situatia asta umilitoare si meschina.
Este indicat sa astepti clarificarea statutului fara sa involvi sentimente mai adanci. Unii barbati cauta altceva deoarece nu le merge bine casnicia dar sunt prea lasi sa renunte la pantofii vechi pana nu au o pereche noua. In acest caz amanta este picatura care umple paharul si nu tebuie sa ai mustrari de constiinta. Dar atunci cand intervii intr-un cuplu puternic, consolidat pe dragoste, o faci pe riscul tau si nu astepta ca cineva sa te consoleze ascultindu-ti lamentarile si regretul de sine...

| Barajag a răspuns:

Dupa spusele tuturor, cel mai bun sfat este sa renunti, pana nu este prea tarziu, nu-ti va plange el de mila cand nu vei mai fi cu el, ci tu, tu poate ca il iubesti, insa el nu vrea decat sa-si satisfaca anumite pofte cu tine.Sunt sigura ca isi iubeste sotia, altfel nu ar mai fi fost cu ea, sper sa intelegi ceea ce am vrut sa zic.Bafta pe viitor!

| Sin a răspuns:

Sa nu te mai intalnesti cu el.
Sper ca realizezi ca un barbat insurat NU da vrabia din mana pe cea de pe gard-daca intelegi proverbul.
Si daca ar fi sa se desparta de sotie si sa ramana cu tine, peste cativa ani se va desparti si de tine pentru alta; si tot asa.
(si asta ti-o spune un barbat insurat)

| clauss a răspuns:

Te iubeste incat sa si lase sotia si probabil copilul si sa va luati? moral nu-i bine si ia pune te in locul sotiei, ti ar conveni? NU CRED

| irina20 a răspuns:

O relatie de genul asta nu are nici un viitor. Daca te vei intalni cu el lucrurile vor decurge altfel decat crezi tu.Mai bine ai rabdare, o sa treaca dragostea.Si daca el si-ar insela propria sotie, femeia care ar trebui s-o iubeasca, de ce nu te-ar insela si pe tine? La un moment dat vei suferi cumplit cand de creciun(sau alte chestii)vei fi singura si el va fi cu familia lui.Mereu vei fi pe locul 2.Asta iti doresti?

| piciuk a răspuns:

Vrei ceva ce nu e al tau? nu vreau sa te judec, dar gandeste-te ca el nu va fi al tau niciodata, iar daca va fi vei destrama o familie, poate un bebelus va ramane fara tata. si crede-ma iti spun din proprie experienta, cea mai mare durere sufleteasca a unui copil e de a ramane fara unul din parinti. pune-te in locul sotiei lui. ti-ar placea?

| enchanted a răspuns:

Lasa-l si fugi de el, vrea doar aventura, sa nu crezi nimic din ce iti spune si nici din ce iti povesteste despre nevasta lui, e un om de nimic, te rog nu te mai intalni cu asa un nemernic ca iti distrugi viata si lui nu ii pasa de tine, joaca doar teatru pana se satura de tine, oricum familia nu si-o lasa, esti doar amanta

| Americanuu a răspuns:

Un barbat insurat cu amanta este un barbat burlac. Daca se vede cu tine si isi inseala amanta, pe viitor ce greu ii va fi sa stea cu tine ca sotie si sa te insele? O astfel de relatie poate duce pe viitor la una si mai proasta, apoi mai proasta si in final o sa ramai singura. Cateodata e bine sa iei solutia tragica... ruperea relatiei.

| Lavy_4392 a răspuns:

straight facenajpha. najpha rau.straight face sunt convinsa ca ai vrea ca cineva sa iti spuna ca poti sa continui daca va iubiti dar sincer... pune`i capat acum pana nu vei suferi mai multwinking

| Bubu_5492 a răspuns:

Nu o sa si lase femeia pentru o aventura, credhappy pentru el esti ceva trecator.de intors tot la ea se va intoarce si tot cu ea va impartii acelasi pat. si chiar de -ar fi ca el sa renunte la ea, pentru tine, gandeste-te ca daca as face cu ea, intr-o zi va face si cu tine la fel.
next beib, baieti sunt...

| camitza_1621 a răspuns:

Nu stiu parea mea este ca nu ar trebui sa te mai intalnesti cu el. punete in locul personei cu care e insurat ti te-ar place sa fi inelat? dar tu hotarasti

| merry_2783 a răspuns:

Te cred ca iti este greu sa renunti si te inteleg. Poate ai sa realizezi in timp ca nu el este alesul ca sa zic asa.Lasa l tu ca sa nu te lase el.Esti o escapada frumoasa in viata lui dar ...doar atat. Dupa ce sotul meu a terminat o relatie care a avut o cu p pustoaica iar ei nu i venea sa creada si il tot cauta crede ma ca statea cu mine la o tigare si discutand pe marginea subiectului stii ce imi zicea? ce o fi fost in capul meu iubita mea sa te pierd pe tine pentru zdreanta aia? normal ca de fapt zdreanta era el dar am vrut sa ti dau un exemplu.Mai tarziu vei fii aia. Sper sa realizezi ca pana la urma tu vei fii cea blamata iar el aproape de loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua! Cum isi inseala nevasta, te va insela si pe tine! http://sp2.ro/3178c3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu ce esti? ca sotia tot sotie. dar tu?

| 0100102002 a răspuns:

Sa-i dai 2 crosee la coaste aleia daca vine sa te bata!winking