| angelica02 a întrebat:

Buna dati-mi si mie cateva sfaturi va rog m-am indragostit de un barbat si e insurat si el m-a facut sa il iubesc pentru ca de fiecare data cand ma vede ma priveste neincetat iar eu incerc sa nu ma uit asa la el pentru ca imi dau seama ca nu e pentru mine dar il iubesc stiu ca e pacat dar daca asta simt ce as putea face problema mare e ca e preot, multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E însurat, deci... cel mai bine este să o laşi baltă! Nu ai niciun drept să distrugi o căsnicie. Chiar dacă îţi va fi foarte greu, încearcă (şi reuşeşte) să nu-l mai priveşti. Privindu-l insistent îi vei da speranţe. Îi vei răspunde oarecum, iar el va continua să te cucerească.

Lasă-l în plata Domnului! Treptat sentimentele se vor diminua. Evită-l, fă lucruri care-ţi captează atenţia şi încetuţ vei uita de el.

12 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

O vaistraight face oo daa! "nu fa ce face preotul, fa ce zice el." inca o data se aplica treaba. eu zic sa nu te lasi purtata de val. sper sa intelegi ce-am vrut sa zic

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Din postarile tale am inteles ca te-ai indragostit de un preot, oare este cu putina asa ceva? chiar tintesti acolo unde iti este interzis? iti place adrenalina?
Eu cred ca ar trebui sa te spovedesti la alt preot si sa revii cu picioarele pe pamant.
Acea persoana iti este interzisa+ca omul are familie, chiar crei sa il ispitesti si sa desparti frumoasa lui familie?
A ta mama ce ar zice? pune-te in locul acelei femei.
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Insurat ...preot, nu-i bine!
Este o dragoste interzisa pentru tine! NU te mai gandi la asta!
Daca si acel,, preot'' se uita la tine, te hartueste chiar si cu priverea vorbeste cu mama ta.
Spune-i ce se intampla, vorbiti cu persoana in cauza, spune-i ca esti doar un copil.

| sofisis a răspuns:

Preot, ne-preot...e barbat. Barbatii mereu se vor uita dupa fete/femei frumoase. Asta NU inseamna o invitatie la o relatie. E natura umana si atat.
Eu sincer cred ca ti se pare ca te fixeaza atata cu privirea.Dar asta e parerea mea.
Problema NU e ca e preot ci ca e insurat, are familie. Daca ai un dram de onoare in vene, o sa ignori tot ce crezi ca simti pentru el.
E acelasi lucru cu amorezarile de cate un profesor/profesoara. E ok admiratia de la distanta. Daca se intrece limita, e grav.
Tot ce simtim putem controla, daca vrem. Daca nu vrem, il luam pe NU in brate, mormaim un "inimii nu ii poti poruncii" si cu asta ne-am scos. Iti garantez eu ca se pot controla sentimentele.
Si chiar daca nu iti poti controla sentimentele, actiunile in mod CERT le poti controla.Deci tu realizezi ca e total gresit totul. Daca totusi faci ceva in directia asta, esti culpabila fara drept de apel si o faci cu buna stiinta...si cu mana ta. Ca iti garantez ca TU vei iesi cea mai sifonata din toata povestea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Am impresia ca esti foarte tanara si dragostea ta e mai mult o obsesie. Poate te-ai indragostit de el tocmai pentru meseria pe care o are, poate crezi ca natura meseriei sale il recomanda ca singura persoana care te va intelege si te va accepta asa cum esti. Poate ca in spatele "iubirii" pe care i-o porti sta, de fapt, nesiguranta.

| ubox7007 a răspuns:

Ce conteaza ca e preot, ca e casatorit, daca il iubesti, nu renunta la ceea ce iubesti!

Răspuns utilizator avertizat
| VerdeLila a răspuns:

Neincetat ai pus si tu intrebari despre iubirea ta cu acel preot. Chiar si tu ai scris ca dragostea ta pentru el e interzisa, deci resemneaza-te! Evita-l si du-te la alta biserica si cu timpul il vei uita.

| clickclicksnap a răspuns:

Problema ta este ca nu gandesti. Iarta.ma ca.ti zic, dar asta e adevaru. Chiar vrei sa traiesti mizeria asta? Barbat insurat? Preot? Fa un dus cu apa rece si pune. ticreierii in miscare. Asta e realitatea, iti dai singura cu stangul in deeptul, e viata ta, dar mare grija, tu o sa ai de suferit foarte mult. Din pacate asta e realitatea. Numai bine

| Jimmythecricket a răspuns:

Cine esti tu sa te bagi in casnicia omului. E insurat poate sa fie si marele patriarh. Are o nevasta acasa poate si copii si te trezesti tu ca ti se aprind calcaiele dupa el. E plina lumea de barbati.