| m_3358 a întrebat:

Ati fost dezamagiti vreodata de cei la care tineti?[. cum ati iesit din starea aceea?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Da, de persoana care ar fi trebuit sa tina cel mai mult la mine in intreaga viata. Si nu doar o data. In ultimii doi ani de vreo 5 ori. Ultima oara, anul trecut in toamna. Nu am dorit sa ajung sa o urasc, am iertat-o totusi, dar de atunci am rupt legaturile caci a fost prea mult ceea ce mi s-a intimplat. Cind ma gindesc la ceea ce s-a intimplat, inca ma "roade" ceva la inima. E dur, e cumplit sa iti faca cineva care ti-a fost cindva f drag faze urite.

| anad a răspuns:

Da, tot mereu, dar am inceput sa inteleg un lucru: nu trebuie sa le atribui calitati pe care nu le au si sa nu astept de la ei ceva ce nu pot da! Sa-i iau si sa-i vad asa cum sunt!

| AvalohAlyn a răspuns:

Am fost dezamagit de unii prieteni si am invatat ca doar pentru familie si pentru tine trebuie sa lupti in viata pentru ca greu se mai gaseste prieteni adevarati, ei sunt doar amici pentru cine are. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur, vorba aceea.

| Maya. a răspuns:

Pe usa.happy

| marya a răspuns:

Da de la o prietena care imi era ca o sora dar am reusit sa ma impac cu ea discutand calm si sincer iti spun ca nu stiu cum am reusit sa fiu calma dar am gandit pozitiv tot timpul

| mary_4765 a răspuns:

Am fost foarte tare, de buna mea verisoara. Dar dupa asta am realizat ca nu are rost sa ma gandesc tot timpul la acest lucru.si am fost de acord cu ideea mea care intr-un fel sa-mi fie tot-una de ceea ce s-a antimplat intre noi doua, dar cu timpul a trecut si acum nici nu vreau sa o aud si nici sa o vad.
E simplu daca gindesti pozitiv
bafta

| F. a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat cu mai multe prietene.in care aveam incredere desi nu trebuia. Dar sunt situatii diferite. una chiar nu merita nimic desi eram prietene din cls 1 si eram verisoare de strachina abia de curand mi am dat seama cum e de fapt.[toate celelalte imi spuneau ca e ipocrita si nu tine la niciuna din noi doar vine la noi cand are nevoie de ceva dar eu nu credeam] si am decis sa rup legatura cu ea. De altfel mie imi facuse chiar multe lucruri rele desi eu fusesem mereu de ajutor pentru ea.
In schimb am fost dezamagita si de prietenele care chiar imi sunt prietene din lucruri marunte. dar trebuie sa stii ce poti cere de la fiecare om si sa accepti un prieten asa cum este el daca merita.
Uneori chiar prefer sa trec cu vederea daca nu este ceva f grav happy
dar depinde de situatie.

P. s: este bine sa incerci sa te pui si in locul celuilalt si sa intelegi cum a vazt el situatia.pentru ca uneori se intampla ca fiecare se considere ca el a avut dreptate si sa fie mai degraba o neintelegere happy

Sper sa treci cu bine din aceasta stare! :*

| mistic_1321 a răspuns:

De multe ori dezamagirea vine de unde ne asteptam mai putin, iar cand se intampla suferim enorm tocmai pentru ca poate am avut incredere. Am trecut si eu de mai multe ori prin asa ceva. Prima data ni se pare ca lumea s-a sfarsit pentru noi. Insa urmeaza etapa constientizarii. Trebuie sa accepti ca s-a intamplat. Poate persoana respectiva a gresit. Daca e asa incearca sa o intelegi si suferinta se diminueaza. Daca tu consideri ca persoana nu merita iertare atunci nu i-o acorda si treci peste. Cauta sa iesi cu prietenii, dicuta cu cineva despre asta pentru a te descarca. Tine-ti mintea ocupata cu ceva anume. Si ai sa vezi ca totul va fi bine. Poate daca imi mai dai detalii te pot ajuta mai mult. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| Elial a răspuns:

Da, o prietena de-a mea. Dar am reusit sa ma impac cu ea spunandu-i ca imi pasa de noi si vreau sa fim din nou cele mai bune prietene si a acceptat.

| RMC a răspuns:

DA! si inca sunt dezamagit in continuare...