| neanicu a întrebat:

Ati fi capabili vreodata sa tineti post negru?

18 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

La nevoie da.Sunt boli mortale la care se recomanda post numai cu apa, ca solutie ultima, 30 de zile.Deci din motive medicale!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca prin acest procedeu, pacatele mele sunt iertabile, sunt de acord cu acest lucru.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca nu mananc la 3 ore dupa ce m-am trezit, fac hipoglicemie si mi se face rau.

| Elena1234456 a răspuns:

Daca as sti ca atat cat slabesc nu mai pun la loc, da. Totusi, momentan credinta mea nu este atat de mare sad.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Am tinut 2 zile.

| Flav a răspuns:

N-am incercat niciodata. Nu vad de ce as face-o.winking

| Razvan a răspuns:

As tine dar nu pot. Mi-a interzis medicul asa ceva, pentru ca am avut in trecut caderi severe de calciuhappy

| laura64 a răspuns:

Pentru cine rezista, felicitari! Este un castig fizic pentru cei sanatosi, dar si spiritual.

| Alisa a răspuns:

Da, anul acesta, am tinut o zi intreaga, de la inceput pana la sfarsot.

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Da, dar nu cu intentzia la post... adica nu am mancat o zii intreaga fiindca ma`m blokat in liftlaughing))si am stat akl cam 12 ore si bine inteles ca dupa ce am iesit nu am avut pofta de mancarelaughing)...si acum nu ma simt capabila sa tzin post fiindca is prea pakatoasalaughing)

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Desigur! Eu tin toate posturile indiferent cat de mult dureaza in respect pentru Dumnezeu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am stat intr-o zi nemancata, fara sa beau sau sa gust ceva(vrand sa tin post negru). Pe la ora 22, vine tata de la magazin cu o rulada. Aici am pus punct postului si am mancata-o jumatate, mi-am cumparat o sticla de cola si m-am culcat cu burta goala plina laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. jumatate de zi maxim laughing

| MrBlueEnergy a răspuns:

Minim12 orewinking

| ady2607 a răspuns:

Oricand

| HinnaBunneh a răspuns:

In fiecare an tin tongue

| cristianpopa a răspuns:

Da. Depinde cat timp insa.

| NimeniAltu_9511 a răspuns:

Nu tin post e o prostie cu postu asta nu conteaza ce manci conteaza ce scoti din gurawinking degeaba ti post si injuri de numa numawinking