| anonim_1169 a întrebat:

Aveam o prietena din copilarie care s-a mutat in cealalta parte a tarii dar am continuat sa vorbim la telefon zilnic, dupa un tipm eu m-am mutau in italia dar am continuat sa tinem legatura. Ea mi-a spus ca isi va schimba nrumarul de telefon si mi-l va da, dar nu a facut-o.Eu nu mi-am schimbat numarul de telefon de atunci. As vrea sa reiau legatura cu ea dar nu stiu cum ca nu am id ei sau altceva decat adresa bunicii ei unde s-a mutat si as vrea sa-i trimit o scrisoare dar nu stiu cum se cheama bunica ei. Cedeti ca as putea sa o gasesc cu numele ei? Oare nu am mai vrut sa tina legatura cu mine?
P. s. Eram ca doua surori gemene

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Scrie pe adresa bunicii si pui numele ei! Scrisoarea va ajunge! Atentie la codul postal, sa fie corect!

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pai poti trimite o scrisoare la adresa respectiva daca o sti exact si poti pune ca si destinatar numele ei, nu conteaza daca adresa este exacta scrisoarea ajunge unde trebuie, in scrisoare poti include si adresa ta de mesenger sau un email unde te poate contacta, poate a pierdut nr tau de tel cine stie!

| consilierindragoste a răspuns:

Preteni sunt ca banii tot timpul ii schimbi. dar mani care au valoare nu ii schimbi asa usorci ii pui la ciorap acum trage tu concluzia

| LeMotán a răspuns:

Poate a pierdut numarul tau. Daca e bunica din partea tatalui, ai sanse mai mari sa dai de ea din cauza numelui de familie. Totusi incearca, nu cred ca e prea mult sa ii trimiti o scrisoare, iar daca adresa este exacta, va ajunge unde trebuie. Mult succes!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Nu cred ca e cazul de negativitati din moment ce nu ai gresit cu nimic, nefiind la curent cu informatiile probabil a intervenit ceva, o persoana nu poate sa o uite pe alta doar temporar in majoritatea cazurilor, cel mai bine e sa scrii o scrisoare daca doar atata poti face, iar in caz ca nu primesti un raspuns daca ai drum in Romania ai putea totusi sa incerci sa cauti un raspuns, orice s-ar fi putut intampla daca e vorba de un timp mai indelungat, nu ai precizat de cand legatura sa pierdut, poate s-a mutat iar a inceput o noua viata sau alte multe alte lucruri dar nu ai precizat cati ani are sau ai, da ai putea sa o gasesti cu numele ei dar poate si-a schimbat numele de familie printr-o casatorie, poate nu mai este in ro, totusi prea putine detalii sa iti dau un raspuns mai concret. daca totusi mai pui ceva detalii varsta persoanei etc o sa raspund.multa sanatate