| Margareta24 a întrebat:

Avem o relatie de doi ani si jumatate in care ne vedeam de 4-5 ori pe an, am vazut ca e greu sa ne aflam atita timp la distanta si vrem sa ne oficializam relatia si sa locuim impreuna, insa el se afla peste hotare iar eu mai am 2 ani de universitate, ambii vrem nunta, dar din pacate pentru nunta e nevoie de bani iar parintii nu sunt in stare sa ne sustina, el imi propune sa trec la fara frecventa si sa merg la el sa locuim impreuna iar eu nu stiu ce sa fac, la rindul lui el nu vrea sa lase tara de peste hotare si sa vina sa locuim impreuna la mine in oras pina finisez studiile. Ce sa fac? Cum sa-l conving?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ca unul care si-a facut o situatie afara, as crede ca el are dreptate. Daca el merge in Romania din ce traiti? El acolo si-a creat o situatie la care daca renunta, va trebui sa o ia de la zero dupa doi ani. Crezi ca dupa ce s-a invatat sa fie platit pentru munca lui va accepta sa lucreze pe nimic in Romania si sa isi bata joc de el cine stie ce neica-nimeni?
Mai bine mergi cu el, inveti limba, poate iti si gasesti de lucru. Si incearca sa iei aceasta decizie din toata inima, iti va fi bine!

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Mai intai termina-ti studiile

| missme99 a răspuns:

E cel mai prost lucru pe care il poti face..sa insisti sa vina el aici in loc sa te duci tu acolo. Tu intr-adevar iti poti termina studiile la fara frecventa si iti poti face si experienta in munca acolo.
Chiar nu mi se pare deloc situatia. E o decizie foarte la mintea cocosului.

| LaVerd3 a răspuns:

Eu unul ştiu aşa că femeia se mărită iar bărbatul se însoară, tu trebuie să mergi la el să locuieşti, dar mai întâi termină-ţi studiile.