| anonim_4396 a întrebat:

Aveti certuri in familie? Eu am.mama si fratele meu mai mare care bea si tipa si numai scandaluri face.cu tata, cu mama. Eu nu mai suport asta crying. Simt ca vreau sa evadez undeva ca sa uit de toate. Voi aveti? sad

16 răspunsuri:
| psihox a răspuns:

Trupa lui papuc, toti, la plimbare foarte lunga, dar miscare cu picioarele, nu cu masina. Sau prepara-i fratelui o mancare sanatoasa. Trebuie rabdare, tu si fratele sa participati la actiuni, poate simte lipsa parintilor de a se ocupa de el, ceva serios. Sau tu si fratele plimbare lunga ziua si mai conversati ceva, simte ca vrea pe cineva apropiat, cu care sa converseze, sa se relaxeze, sa se simta bine psihic. A nu-l ignora, tu si parintii vostri. Cu bine.

| andreea4ever a răspuns:

Doamne.Imi pare rausad. Eu nu am certuri in familie. Sper sa se rezolve treaba cu fratele tausadsadsad

| bnj a răspuns:

Sunt destul de dese scandalurile in familie. Fiecare isi alege o cale pe care sa mearga si din cauza asta afecteaza pe cei dragi. Ai putea sa vorbesti de aceasta problema cu un preot mai batran, pentru ca la mijloc este ceva mai mult decat pare.

Răspuns utilizator avertizat
| MoNsTeR a răspuns:

Pff.naspa de tine. e greu sa stai tot in scandaluristraight face. eu multumesc lui Dumnezeu nu am in familia mea apropiata(adica ma refer la eu mama si tata). dar bunicii mei au. pentru ca fratele mamei ala mare ii un tampit.cand se imbata vrea sai bata si le face zilele grele.nu ca atunci cand ar fi treaz ar fi mai bun dar mno.si tzipa la ei.si vb urat si cu cei din sat.si nici nu lucra cere tot de la ei bani.primeste doar somaju(inteleg ca ii in somaj dar nici macar nu sa interesat sasi caute ceva de lucru). or chemat politzia dar nau rezolvat prea multe. dar au noroc cu fratele mic a lu mami.ca atunci cand vine din spania si comenteaza ceva ii sparge bornaulaughingbig grin.si oricum si daki da amenda tot bunicii o platesc. numa daca lar interna la nebuni cred.ca oricum sanatos nu cre ki in totalitate.scuze ktzi spun dar poate asa ar trebui sa faca si cu fratele tau.sau cel putin zile parintzilor tai sal trimita in chirie si sasi gasesca de lucru nu sa stea la mila lor.adica inteleg ki greu sati ei apartament si acum si sa iti gasesti de lucru. dar macar incerci si atat timp cat stai in casa cuiva mai ajutzi si u cu ceva adica nu-i handikpat. poate ajuta si el la ceva in casa.si cel mai important iti vezi de treaba ta si chiar daca nu ai de lucru no sati aiba nime treeaba.nu stiu daca te-am ajutat dar sper sa se intample ceva bun in legatura cu fratele taustraight face

| dia_2587 a răspuns:

Cel mai bine daca poti cu timpul sa te muti in chirie, nu sa te mariti cu primul care iti iese in cale. Incearca sa devii independenta din punct de vedere financiar, dar pe cai legale, si astfel sa nu mai depinzi de parintii tai sau de altcineva si poti sa te muti in chirie cu o prietena daca vrei sa te scoti mai ieftin.

| empire112 a răspuns:

Am avut si eu cateodata acelasi sentiment sa plec sa uit de totbig grin dar cu timpul mi-a trecut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am trecut prin ce treci tu, cu unchiul meu, la fel facea si el, dar am tacut si am mers mai departe si acum am plecat de acasa, sunt maritata, astept si un bebe si pot sa zic ca imi merge bine. Sfatul meu e sa nu te lasi afectata.Incearca sa nu mai pui la suflet chiar daca te doare.Succes si pupici :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu am o colega care la fel pateste tatal ei e vitreg bea o bate o bate si pe mama ei dar mama ei nu vrea sa se desparta eu am sfatuito sa se duca la diriginta sa ii zica sau sa se duca la vecini sau la cea mai apropiata ruda dar nu sa fugi degeaba de acasa si sa nu ai unde sa te duci ar fi cea mai mare greseala pe care ai putea sa o faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiti. cel mai idiot si influent dusman e bautura. bunica mea bea pana in seara de craciun si revelion si imi ruineaza existenta. din cauza ei exista certuri in familie. ajutati-ma! vorbeste singura ca o nebuna si ma face sa sufar, aruncand cuvinte gerele asupra mea, a mamei, a tatalui.si se cosidera tot ea cea cu dreptate. mi-e frica ca o sa isi piarda mintile! Eu ma consum si plang zilnic.

| Barbiiiiie a răspuns:

Sunt f multe cazuri de genul tau persoanele in astfel de situatii pur si simplu ignora sau altii care nu pot traii in astfel de scandaluri trebuie sa iti convingi fratele oarecum sa nu mai bee [chestia cu plecatul de acasa n`o sa te ajute mai deloc]si eu trec prin astfel de certuri dar cateodata le tin piept si ma inchid in camera mea ii las sa se certe acololaughing

| Cristina788 a răspuns:

Vino si stai la mine daca vrei... de unde esti?

| danuta98 a răspuns:

Te inteleg stiu cum e da la mine nu mai e asa singura modalitate este ca fratele tau sa sa lase de baut..., chiar imi pare rau

| qwer123 a răspuns:

Nu chiar nu sunt certuri

| maryelena a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... in problema asta, nu face prostia sa fugi de acasa sau alte prostii, gaseste-ti mai repede pe cineva si marita-te daca spui ca vrei sa scapi de acestia, sau daca tii la fratele tau dar nu te intelegi cu el fa si tu ca fratele tau, poate asa o sa te obisnuiesti si dupa aia o sa vrei sa-l suporti, mai bine fa-te ca el si o sa te obisnuiesti cu aceasta problema, parerea mea.

| Angelash a răspuns:

Eu am zi de zi ca bunicamiu e un mare betiv si se ia de toate cacaturile si dupa aia sa ia de taicamiu si incepe sa ii reproseze dar azi cica a adus niste mese vechi si nu ne-au placu si s-a enervat si lea dus inapoi apoi maicamea si taicamiu sau certat pe tema asta si maicamea s-a enervat si cica nu mai face botezcryingcrying