| anonim_4396 a întrebat:

Azi m-am certat cu frate-miu din Anglia pe net ca nu vrea să vin singur acolo, doar cu părinții și nu avem bani de avion, sunt băiat mare, am 27 ani ma pot descurca si singur, dar frate-miu e mare pretențios, vrea să venim toți.

Dar el nici nu ne trimite vreo cateva lire de acolo ca sa putem plăti zborul pana in Anglia.

Dar de fiecare data cand venea frate-miu in tara il intrebam daca ma poate lua in Anglia si baga tot felul de scuze ca nu poate si acum cativa ani mi-a promis că o sa ma duca in Anglia.

Eu m-am săturat să fiu dus cu zaharelu' si acum sunt supărat pe el, i-am spus sa nu mai vorbeasca cu mine pana nu mă duce in Anglia.

Ce credeti, va ceda frate-miu pana la urma?

13 răspunsuri:
| Miruna1239 a răspuns:

Poate doar isi face griji pentru tine. Incearca sa vorbesti cu el si sa ii explici cu calm si frumos si poate va fi de acord. Varsta nu conteaza, un frate mereu isi va face griji pentru fratele sau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da tu nu te poti duci singurel in Anglia? Ditai barbatu la 27 ani astepti sa te ia de manuta?

| raul230 a răspuns:

Frățioare, eu sunt in Anglia și știu cum este. Căutați o casa(Flat) ca nu costa mult mai ales dacă ești singur ii zici la fratele tău sa te ajute cu banii 3 săptămânii și îți găsești tu de lucru sunt ogramada de job-urii și ii plătești frumușel banii înapoi la fratele tău. Sau poți face altfel îți strângi bani in Romania de un flat (450£) îți iei un bilet ca acum sunt foarte ieftine și dormi 1-2 zile la fratele tău pana îți găsești un flat. Bafta frățioare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

As vrea sa ma duc singur, dar nu vrea frate miu ce nu înțelegi?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

La 27 de ani nu te poti descurca singur? Probabil stie el ce frate are, de nu te vrea acolo.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai pune-l sa plateasca avionul si la parintii tai, e simplu, daca tot vrea asa.

| 4ndr33y a răspuns:

Pai nu are incredere in tine ca nici macar tu nu ai incredere in tine, de aia. Eu am calatorit singur de la 15 ani in tara, mai recent si in afara, tot singur. E cam greu prima data, apoi o sa ti se pare super usor.

| Legion7X a răspuns:

Poate fratele tău nu te cheamă deoarece, acolo nu este ca pe roze.

| SilentRain a răspuns:

Ai tu 27 de ani cum ma chema pe mine Viorica Dancila
Asta e mentalitate de mucos... pana 14 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu, la 27 de ani, poti pleca de la servici cand vrei tu?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da tu la 27 de ani ce cauti pe capul lui frati-tu? Nu inteleg. Ce obligatie are frati-tu sa iti trimita tie lire sau sa te ia la el in Anglia?
Vrei sa pleci in Anglia, pleaca. De ce trebuie sa te ia frati-tu de manuta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Esti o enervanta.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)) adevarul supara? Stiu. Asta e calitatea lui cea mai de pret...doare. Adevarul doare.