| Mii_Ca_1990 a întrebat:

Bbuna TPU, as vrea sa ma ajutati cu ceva va rog! Vreau sa aflu daca sunt neam cu un baiat care are acelasi nume de familie ca mine! Deci bunicul meu din partea tatalui mai are cativa frati dintre care unul din fratele bunicului meu e casatorit cu una pe nume Mariana si Mariana aceasta mai are un frate, fratele ei care mai are un baiat pe nume Alex, vreau sa stiu daca sunt neam cu Alex, sper ca ati inteles povestea. cum ar fi. acea Mariana este matusa tatalui mei dar si a lui Alex, am auzit ca suntem neamuri prin alianta dar nu e sigur. ce spuneti? :/

Uni spun ca e ceva legat. bunicul meu Ilie cu fratele lui ( Patric ), fratele lui patric care e căsătorit cu una Anna care mai are un frate care e tatal lui Alex! Aa spus ca suntem cuscri, dar nu stiu sigur. Voi ce Spune-ți?

1 răspuns:
| kathy83 a răspuns:

Sunteti neamuri... indepartate (asa cum ai povestit, Alex iti este un fel de unchi de gradul 5. ) Incurcata poveste! laughing