| ioana195 a întrebat:

am 17 anii si sunt psihic la pamant din cauza tatalui meu, mereu ma jigneste si imi vorbesste urat fara sa fac nimic tot timpul e nervos si doar pe mine nu inteleg ce rau eam putut eu face, o ajuns sa-mi zica ca eu nu aduc paine in casa si bani, de unde oameni buni? sunt in liceu. ALOCATIA ce o am de 42 de lei pe LUNA. din ce nu stiu ce sa fac, cum sa fac sa fie bine sa nul mai aud ca ma jigneste ca pe un ultim gunoi. MAMA a vorbit cu el si degeaba, tot eu singura am de tras mereu stau singura in camera intre 4 perety si plang si ma gandesc oare de ce e asa mai imi trece prin ccap de foarte multe ori ca eu nu sunt un copil dorit. IMI DORESC CA MACAR VOI CARE NU VA CUNOSC SI IMI sunteti NISTE STRAINI SA MA AJUTATI DACA PUTETI MACAR CU UN SFAT! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Laugh25 a răspuns:

straight face
Naspa
Nu te-ai gandit ca poate nu esti fiica lui?
Nu stiu ma gandesc ca de asta se comporta cu tine asa
Intreab-o pe mama ta daca esti si fiica lui
Deci nu te gandi la asta, ca nu poate nu este asa cum zic eu
Nu-l baga in seama poate are si el un moment de 'criza' acum
Intotdeauna se comporta cu tine asa?
Nu mi se pare normalsad

| ioana195 explică (pentru Laugh25):

Sa sti ca m-am gandit si meam pus intrebarea, oare sunt ficca lui...
Si pe mama am intrebat-o si Da sunt fica lui, si+ de asta obs eu Seaman foarte bine pe el.
SI cum zici, nu e un moment de criza deja de cativa ani buni tot moment de criza?oh go on e exagerat la el. sa sty ca nu il bag in seama dat nu pot sa nul aud de loc, si ma doar vorbele lui. chiar daca ma fac ca nu-mi pasa si ii dau pace oh go on

| Laugh25 a răspuns (pentru ioana195):

Poi asta a fost o optiune
Nu ai incercat sa vorbesti cu el despre chestile astea?
'Prinde-l' intr-un moment in care este pasnic si mai vesel si spune-i ce simtihappy
Multumesc pentru funda:*

10 răspunsuri:
| DanielaMe a răspuns:

Salut... In primul rand imi pare rau pentru tine. Asa, un sfat... Pai, nu stiu ce sa zic dar, poate ca el e problema : Poate ca el are probleme diferite, o gramada de probleme si se razbuna pe voi.
' Lumea sufera o multime. Nu din cauza violentei oamenilor rai. Ci din cauza tacerii oamenilor buni ' - Napoleon

Poate ar trebui ca tu, SA RUPI TACEREA! Nu stiu, doar opinia mea.

| ioana195 explică (pentru DanielaMe):

Ai dreptate sad darr cand incerc sa vb cu el cand il vad ca nu e nervos..striga la mine si prefer sa plecsadcum am venit. cand are nevoie de ceva e totul ok ma iubeste si sunt lumina ochilor lui dar dupaceea incepe din nou cu tampenile si cu vorbele urate

| DanielaMe a răspuns (pentru ioana195):

Imi pare asa de rau, dar poate ca ar trebui sa fi mai. insistenta, sa spui ceva de genul : Tata, pentru o singura data asculta ce-am de zis '. Asta e parerea mea. Poate poti incerca.

| ioana195 explică (pentru DanielaMe):

Am sa ncerc! dar nu prea cred ca voi avea mari sanse...happy
DAR cum se zice. INCERCAREA, MOARTE NU-ARE!
dar mnaa... e foarte dificillll

| DanielaMe a răspuns (pentru ioana195):

Iti urez bafta! :*

| rutanklan a răspuns:

Probabil ca te blameaza pe tine din anumite motive pentru care el e de vina. Ignora-l sau suna la numarul pentru abuzuri sau violenta in familie. De obicei la politie iti da numarul ala.

| ioana195 explică (pentru rutanklan):

Nu asi putea face asta pentru ca e tatal meu. Dar violenta nu exista. el e o fire agresiva si dura dau in mine nu a dat nici o data.doar VERBAL. mereu o face si ma doare ingrozitor. Dar am zis ca mai un an rezist pana la 18 ani. oare e bine daca imi eau inima in dinti si plec de la ai mei si incerc sami construiesc asa incet, incet un viitor singura.

| ellenadeenisa a răspuns:

Eu iti zis sa stai cu capul inainte sa nu afle ceilalti de problema ta nu stiu sincer nu am cu se te ajut pentru ca nu sunt in situatia ta eu iti zis sa iti respecti tatal si sa ii demonstrezi ca poti fii altfel