| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 21 de ani și sunt o fata drăguța, ma consider frumoasa sunt și deșteaptă. Ceea ce nu înțeleg eu in societate este : De ce fetele frumoase sunt atât de vorbite de rău? Spre exemplu vreau sa va zic ca am cunoscut un băiat drăguț, cu stima și respect fata de mine. Intr-o zi l-am întrebat spune-mi te rog tu intr-adevăr ai încredere in mine? După care el spune, desigur ca am încredere in tine, dacă nu ar fi fost așa as fi putut asculta ce spun toți despre tine. Atunci chiar mi-a căzut gura, am întrebat și ce vorbesc despre mine? El îmi zice : îmi spun ca ești fata care se uita la bani, copilăroasă nu serioasă. ma doare sa văd ca despre mine așa se vorbește fiind ca, lucrez fac bani, nu stau pe spinarea nimănui. Chiar nu înțeleg de ce sa se vorbească așa despre mine? Fiind ca sunt frumoasa eu știu ca nu sunt așa. Dar nu e prima data când aud ca persoanele care nici nu ma cunosc și nici nu cunosc prin câte greutăți am trecut ca sa fiu unde sunt acum vorbesc ca sunt ușuratică

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

INVIDIA, draga, INVIDIA.
Calitatea principala a prostilor si a celor esuati in realizari. big grin

| relian a răspuns:

Ce iti mai plac telenovelele laughing cred ca nu poti dormi daca nu auzi ceva birfe.

| sofisis a răspuns:

Si tu alta treaba n-ai? De vorbit o sa fii vorbita mereu, indiferent ce faci sau cum arati. Vezi-ti de treaba ta si gata.

| Brizbriz a răspuns:

Invidia, nu pot fi la fel de frumoase ca tine, macar ti-o trag pe la spate

| anonimuIl a răspuns:

Așa sunt oamenii invidioși pe cei frumoși.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invidia, Dușmănia, a răit toată lumea...

| Daz01 a răspuns:

Sunt multe motive pentru care ceilalți ar spune aceste lucruri despre tine. Unul dintre ele ar putea fi acela că și-au dorit să aibă o relație cu tine, nu a fost să fie iar acum te denigrează, spunând lucruri neavedărate. Un alt motiv ar putea fi acela că se consideră inferiori, iar prin incercarea lor de a de coborî în ochii celorlalți de pot aduce la un nivel mai jos decât ei.
Dacă tu ești împlinită cu tine, cum fuzicul tău (am văzut că ai ținut să ne precizei de multe ori cât ești de frumoasă), îți sugerez să nu mai asculți ce spun alții despre tine. Succes.

| Larianiel a răspuns:

Hey! Nu prea ar trebui să îți pese de ce spun alții.

| Andreiomul a răspuns:

Mulți oameni vor să te tragă în jos, să te facă să te simți prost. Iar asta se întâmplă pentru că, în felul ăsta, acei oameni se simt cumva mai bine. Deși poate ei știu că nu e adevărat, invidia și frustrările personale îi fac să acționeze cu ură și dispreț față de cineva corect care muncește și face ceva productiv, sau care chiar e fericit cu viața sa. Nu-ți face griji, există și oameni care nu ar vorbi rău despre tine, care au încredere în tine și nu în ce spun alții despre tine, precum băiatul pe care l-ai cunoscut. Fi tu însăți și totul va fi bine.

| Antorus a răspuns:

Nu cred ca iti alegi bine cercurile de oameni cu care te invarti si n-am idee de cum te comporti in momentul cand socializezi.
Pana la urma urmei, nu toti iti sunt prieteni. Multi sunt doar cunostinte. Sa te intereseze decat de cei pe care ii bagi in cercul tau restrans.

p.s: Fiindca*