| AleeAlexaaandraaa a întrebat:

Am cunoscut un baiat din alt oras si am inceput sa vorbim. Vorbeam la telefon si am inceput sa ne cunoastem. El mi-a spus de vechea relatie care a tinut destui ani si l-a facut mult sa sufere si a iubit-o. In fine, noi ne povesteam si la un moment dat el s-a confesat. Am acceptat sentimentele lui, fiind o persoana minunata, avand un caracter frumos. Avea si probleme mari in familie, chiar grave si cu prietenii mai avea ceva probleme. Dupa un timp ne-am bagat in relatie, fiind totul frumos, el imi mai zicea ca-l sperie ca ma aseman cu fosta lui prea mult (n-am zis nimic). In relatia asta, am lasat mult de la mine, il ascultam, glumeam, vorbeam mult, dar dupa s-a lasat rece dupa 2 luni. Nu stiu de ce. Il intrebasem, el nu zicea nimic, dupa am prins orgoliu si nu i-am mai scris. Dupa se enervase si mi-a cerut scuze pentru comportamentul lui si imi zicea ca ma iubeste, dar degeaba, tot rece era. Eu ce-i scriam pe Facebook raspundea sec. Ii mai ziceam ca de ce este asta, primind raspunsul,, ce vrei sa zic". Eu doar povesteam ce faceam sau ce mi se intampla ceva in ziua respectiva. Nu-i normal sa spui? Eu nu faceam asa cu el. In fine, vorbisem o data cu el la telefon, chiar voiam sa ma despart, dar mi-au dat lacrimile spunandu-i ca imi este ciuda de ce se intampla. El mi-a spus ca are ce isi doreste, o fata cuminte care il iubeste. Dupa iarasi era rece..am prins orgoliu si m-am racit si eu. Mi-a scris dupa aproape 2 zile daca mai suntem impreuna si i-am raspuns,,nu mai vrei sa fim?". Mi-am facut curaj si l-am intrebat daca mai tine la mine ca intainte si bineinteles ca nu. Dupa imi spune ca l-a deblocat fosta si ii arata ca-i scrie si el a blocat-o, nu voia sa auda de ea, imi aratase poza ca i-a dat block. Am vrut sa vorbim la telefon, nu prea a vrut, deoarece il faceam sa se razgandeasca. Dupa a acceptat sa vorbim la telefon si l-am intrebat ce s-a intamplat cu noi. Se observa ca s-a diminuat putin din sentimente, mi-a spus ca la telefon e totul perfect cand vorbim, dar in scris se schimba povestea. Am incercat sa-i spun ca eu incerc sa fiu comunicativa, dar nu este si din partea lui. Am cazut de comun acord dupa examene imi da raspunsul, deoarece nu vrea sa faca o gresela. In timpul acesta chiar ii scrisesem, dar tot era putin sec, cand imi scria el si deschidea el un subiect, gata era vorbaret. La telefon iarasi vorbeam mult, era perfect, iarasi ma alinta si imi spusese "cand o sa vii aici o sa facem" si in sinea mea ma bucuram ca reuseam sa repar, vorbise cu un prieten si murea de somn si a zis ca merge la nani, dar vad ca ma suna si spune,, mai fumez o tigara cu tine". Dar au aparut probleme in familia lui, l-am sprijinit si am vrut sa vorbesc cu el o data la telefon sa-l fac sa mai uite, dar a zis ca nu are stare. L-am inteles. A doua zi imi trimite un mesaj de despartire, ca s-a gandit si ca n-a fost sa fie si nu mai vrea sa-mi dea sperante false. Intrebasem motivul, fiind acela ca aveam caractere diferite, nu mai sunt sentimente si eram copilaroasa si se astepta la o mini-femeie unde avea sa invete ceva dar cica a fost opusul. Spun in apararea mea, recunosc, sunt copila, dar abordam si subiecte serioase si dadeam sfaturi..la inceputul relatiei el a spus ca sunt si matura si copila cand vreau. Nu inteleg ce voia? El este mai trecut prin viata, viata de cartier, s-a izbit de o multime de experiente, eu am avut doar anturaj bun, numar redus de prieteni, n-am facut mai nimic avand experiente de genul lui. El stia cum eram, de ce s-a mai bagat? La inceput i-a placut, dupa? Sa spui ca nu sunt serioasa? Il sprijineam, sfatuiam, ascultam, lasam de la mine, fiind el vulcanic, eu eram cea calma! Atunci am prins orgoliu din cauza racelii lui..nu mai putusem, de aproape o luna era asa, am si eu o rabdare. Ii trimisem un mesaj din suflet si el a luat-o ca pe un adio si a zis ca vrea sa ramanem prieteni si cand vreau sa vorbim la telefon cu mare placere. El mi-o mai trimis chestii si dupa cand il intrebam ce face el era cam sec si nu continua discutia. Care este faza? A fost doar de fantezie? Eu nu mai inteleg. Am tinut si tin la el, dar tot ma intrebare de ce? Mi se pare un motiv aiurit

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu de ce tot iti pierzi timpul, e evident ca nu va potriviti, lasa-l sa-si rezolve singur dramele astea din cap, nu sta sa-ti pierzi tu timpul si nervii dupa el. El isi manifesta nervii si frustrarile din cauza despartirii si le descarca pe tine ca a vazut ca-i merge si ca tu oricum ramai in continuare langa el. Eu cred ca nici nu tine la tine si te tine asa sa zica are pe cineva sa nu se simta singr

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru Adry05):

Inteleg, s-a despartit de ea mai de mult, nu mai stiu exact, doar asta nu inteleg...schimbarea lui brusca si motivul fiind unul stupid

| UnTipMisto a răspuns:

Timpul le rezolva

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru UnTipMisto):

Eu inteleg, dar tot ma intreb ce-i cu schimbarea lui..sau macar daca se gandeste putin la mine