| GabrielaGăbiţa a întrebat:

Bună.Am aflat ca sunt însarcinată cu gemeni, eu şi soţul meu suntem foarte fericiţii pentru ca ne-am dorit mult un copil si vom avea 2, eu în trecut am pierdut o sarcina, noi ne dorim mult aceşti copii dar ne e frica ca nu ne vom descurca cu ei cand se vor naste, ce ar trebui sa facem sa fim niste parinţi buni? Credeţi ca ne vom descurca cu gemenii?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari!
Cu siguranta va veti descurca cu gemenii, dar ca sa va puteti odihni si relaxa cateodata, este bine sa implicati si o bunica, care sta pe langa voi.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Si eu am o sora geamănă, a fost intr-adevăr mai greu pentru părinți la inceput, dar au ajutat și bunicii, cu ajutorul lui Dumnezeu sigur vă veti descurca.Au supravietuit și cei cu 6, 7 gemeni deodată.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu avem noi de unde sa știm dacă vă veți descurca sau nu. Nici nu va cunoaștem. Dar nu sunteți voi primii părinți de gemeni

| TheGentleman a răspuns:

De ce să fie mai greu? Ai doi sâni. Dintr-unul suge un frate, din altul celălalt.

Apoi sunteți doi: tu te ocupi de un copil, partenerul de celălalt. Sau faceți cu schimbul

| KovacsB a răspuns:

Si ti-ai facut repede cont nou pe TPU cand ai aflat ca ai gemeni.

| atotraspunzatorul a răspuns:

Incercati incontinuare, Domnul sa va binecuvanteze.