| EvaTramell a întrebat:

Am ieșit aseară cu un tip. E ok,am fost la un suc și apoi la un film. Ne-am simțit bine. Am ras am povestit. Am aflat multe lucruri despre noi,avem multe lucruri în comun. Intre timp la suc, tot primea pe Facebook, mesaje de la o fata. Cred ca era fosta sau nu știu. Și pe urma la sunat dar nu i-a răspuns. Nu stiu ce sa cred are prietena sau nu. Dar cu mine vorbea la viitor. Adică o sa mergem la zoo sau o sa văd pe parcurs. Nu stiu ce sa cred. Eu aștept sa mă caute. Nu vreau sa îl stresez sau așa. E ok și nu vreau practic sa îl pierd. Vreau sa văd pana unde se ajunge. Ce mi-a plăcut la el a fost ca nu s-a dat la mine adică sa încerce ceva. Bine ca ne-am sărutat dar doar atâta. Voi ce părere aveți? Ce as putea face?

20 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

"Bine ca ne-am sărutat dar doar atâta." Ai fi vrut sa te traga cu capul in slitz la film de la prima intilnire?

| EvaTramell explică (pentru KodrutZ):

Hahaha. Dacă nu înțelegi ce am vrut sa zic, te rog nu te băgăm nu am nevoie de comentarii din astea, ok? Și ca sa iti răspund la întrebare. : unii mai încearcă mai multe și de aceea am zis ca doar ne-am sărutat. Și nu voiam asa ceva. Doamne ferește. Dacă nu știi ce sa răspunzi nu mai vorbi altele. Ok?

| KodrutZ a răspuns (pentru EvaTramell):

On-topic: trebuia sa casti ochii mari sa retii ce nume avea aia de il contacta pe FB si sa o intrebi care e relatia intre ei. E atit de simplu. Chiar daca ar fi gagica-sa, 99% sanse ca nu ti-ar spune adevarul intr-o situatie ca asta. Happy now?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru KodrutZ):

Iti dai seama unde s-a ajuns cu "prima intalnire"...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

M-ai uimit mai Casanova cu comentariul tau laughing.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca ti-am captat atentia laughing O seara buna!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-o incet. E perioada in care il mai cauta fosta. Daca o sa vrea va ramane cu tine. Nu te grabi.

| Eastwood a răspuns:

Pai de la o prima intalnire saruturi? Este totusi prea mult, mai ales ca v-ati vazut acum pentru prima oara. Il poti intreba daca are prietena sau nu, macar sa stii sa nu astepti degeaba dupa el.

| EvaTramell explică (pentru Eastwood):

Nu știu, nu as întreba încă. Mai aștept, și las sa decurgă toate cum trebuie. happy

| OmniSpirit a răspuns (pentru EvaTramell):

Voi femeile sunteti foarte usor duse de emotii. Nu este ceva rau in asta, desigur.
Dar asta inseamna ca sunteti foarte vulnerabile, si cand apare un Don Juan din asta cu trandafirul in gura picati late. Si apoi gata, va prostit.

Mai cu demnitate ca in ziua de azi oamenii sinceri si familisti sunt ca picaturile de apa in desert.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea se impaca bine "Eu aștept sa mă caute" cu " nu vreau practic sa îl pierd" stii tu.

| OmniSpirit a răspuns:

Daca apare pe telefon " szivem" este clar.
Ai grija astia sunt tauri comunali si vad femeia doar ca o prada. Te linguseste iti ia mintile si apoi te trezesti in 3 luni de sarcina.
Sper sa ma insel.
Sfatul meu fi foarte foarte precauta daca nu vrei telenovele in viata ta personala.

| mihay88 a răspuns:

Nu te grabi, nu forta lucrurile si vezi daca te cauta in continuare. Daca te place si vrea ceva te va cauta e urmare fireasca. Apoi il poti intreba direct in legatura cu acea persoana si sa il rogi sa fie sincer(bine asta nu garanteaza ca va si fi sincer, dar nu strica). Oricum in timp iti vei da seama mai bine de intentiile lui pentru ca daca vrea doar o aventura nu va sta foarte mult dupa tine si se va vedea asta :-)

| EvaTramell explică (pentru mihay88):

Nu știu ce sa cred. Eu nu o sa grăbesc lucrurile. A fost doar o întâlnire nimic mai mult. Și aceea fata nu știu dacă e prietena habar nu am. Dar când l-a sunat am văzut doar numele scria szivem sau ceva de genul și tradus era iubita mea sau iubirea mea. Nu stiu. Oricum ar fi naspa..sa mi zică ce are de gând... a zis ca dacă vreau sa fiu cu el, sa nu fumez fata de el. Și la întâlnire nu am fumat deloc. Că mă simțeam nah...El nu fumează și eu sa fumez. Și la un moment dat mă întreabă ca pot sa mă las sau sa nu fumez fata de el. Și a zis ca da pot. Ca și eu mi-am propus sa mă las. Nu stiu ce sa cred. Eu doar o sa aștept.

| sofisis a răspuns (pentru EvaTramell):

Daca era o amica ii raspundea, nu ti-e clar?
Nu e doar o amica, a avut sau inca are treaba cu fata respectiva. In ce masura, asta el stie.
De principiu, faptul ca o femeie isi permite sa fie atat de insistenta cu un barbat, inseamna ca ceva o motiveaza, inseamna ca cel mai [probabil se cunosc intim. Sau e vreo disperata de care nu poate scapa.
Am cunoscut pe unu la un mom pe care fost il urmarea pe ORIUNDE.
Satatea prin fata barurilor si se uita la el inauntru...dar astea sunt cazuri extreme.
Oricum, de principiu a fost doar o intalnire. Nu iri e dator cu explicatii sau cu vieti puse pe tava. O sa vezi pe parcurs ce si cum dar nu te ambala foarte tare, parerea mea.

| sofisis a răspuns (pentru sofisis):

Si de principiu, sa stii ca poti si tu sa il intrebi de sanatate. Nu e musai sa astepti sa te caute el.
De asemenea, poti sa il intrebi direct daca are sau nu pe cineva...e dreptul tau sa aflii si e cel mai normal si logic: SA INTREBI. Direct, matur, privind in ochi.

| AnneNichol1 a răspuns:

Asteapta sa te caute el, nu-l cauta tu. Incearca sa fii mai rezervata, lasa-l pe el sa te caute. Daca ii pasa si vrea ceva serios o sa se tina dupa tine si o sa incerce sa te cucereasca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnneNichol1):

Ce simplu e sa fii fata in ziua de azi sa astepti pomana laughing

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru AnneNichol1):

Asa faci tu?

| anamariapop a răspuns:

Asteapta deocamdată sa vezi cum decurge totul, daca te mai cauta etc. Data viitoare cand o sa iesi cu el, daca nu raspunde la telefon roagă-l sa o faca, intreaba-l de ce nu raspunde si astfel il provoci sa iti spuma cate ceva. Dupa ce mai prinzi curaj si mai trece ceva timp, sau nu neaparat poti sa il intrebi cine il cauta sau daca mai vorbeste cu alte fete. In cazul in care a avut prietena si a iesit cu tine in acelasi timp, lasa-l sa mearga de unde a venit.