| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am mare nevoie de sfatul vostru. Am 16 ani și de doi ani sunt în Ungaria... Nu lucrez iar părinții mei se ceartă foarte mult. Eu stau toată ziua acasă nu prea am voie să ies pe afara și nu am voie să am prieteni băieți. Problema e că eu nu mai suport așa, vreau să fac ceva să ma apuc de ceva, dar tata nu mă lasă că cică nu ne permitem... Ok am inteles stau toată ziua acasă și fac curat și celălalte... Dar tata tot îmi spune ca nu sunt bună de nimic ca nu ma pricep la nimic... Ca stau degeaba toată ziua... Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Păi spune-le că dorești să lucrezi să te apuci de o activitate. Nu știu conform legii maghiare dacă poți lcura de la 16 ani. Oricum e devreme ești minoră încă. Ce să muncești la 16 ani? Poate ca reprezentant Avon în Ungaria și cam atât. Școala e importantă, dacă vrei cu ardoare să te angajezi mai așteaptă și tu 2 ani.

1 răspuns: