| Elena_8037 a întrebat:

Nu imi mai suport parintii!
Ai mei mereu lau iubit mai mult pe fratele meu mai mic si tot ce e bun i se cuvine lui! Intodeauna el are dreptate si lui i se acorda cea mai multa atentie!
Pe mine nu ma lasa sa ma imbrac cum vreau, sa merg unde vreau si sa fiu cum vreau eu (de aia am ajuns asa de fraiera)!
Niciodata nu mau lasat sa am intimitate, imi interzice sa am un jurnal, nu am voie sa fiu prietena cu copii mai mari (doar cu cei mai mici cu 2 sau 3 ani ca mine ), daca am un iubit mereu ma cearta ca el e devina daca iau o nota mica, nu am voie sa ma pup cu el la intalnire si trebuie mereu sa stie unde merg cu el! (nici nu ma lasa sa merg la el acasa sa ne uitam la un film -cand e mama lui acasa- ca zice ca facem sex si noi nici nu ne gandim sa facem asta prea curand)
Anu asta trec la liceu si in fiecare zi imi spune sa nu umblu cu vagabonti, sa nu fumez, sa nu chilesc si sa am grija unde ma duc!
Ma cearta ca nu fac curat si cand fac curat se prefac ca nu am facut!
( deocamdata ei st parinti si trebuie sa faca curat si mancare )
Nici nu zic nimic si nu fac nimic ca ma cearta...ma cearta de orice!
Tata nu suporta ca stau si ma machiez si ma aranjez! Nici la calculator nu ma lasa! Fratimiu sta 7-8 ore si eu abia stau 3-4! (el are 8 ani si eu 15)
Daca incerc sa fiu cuminte, sa ma port frumos cu ei si sa nu ne mai certam. e imposibil ca tot gasesc ei ceva sa ma certe! E imposibil sa nu ma cert cu ei de 2 ani incerc in fiecare zi sa ii ignor sau sa ii fac sa inteleaga, dar nu se poate!
Deci nu mai suport...crying Mama ma streseaza sa nu fumez, sa nu ma droghez si sa nu ma duc cu baietii, dar cred ca daca ei mai continua asa...asta am sa fac doar ca sa le fac in ciuda!
Ce sa mai fac? Plang intruna si mai bine mor decat sa mai stau cu ei!crying

5 răspunsuri:
| carabinierr a răspuns:

In timp o sa se rezolve ai sa vezi! Ai o galagie de viata inainte care trebuie traita din plin, cum sa mori?!

| shadybaby a răspuns:

Sunt problemele oricui adolescent, toata lumea a trecut prin astea inr`un fel sau altul. Isi fac griji pentru tine, fiindca te considera inca fetita mica a lor, si asa vei ramane in ochii lor inca o vreme. Incearca sa iti gasesti un refugiu, nu te mai gandi la ei sau la ce spun si gandeste`te ca poti depasi aceste momente neplacute. Iar despre fratele tau... intelege ca e mai mic si trebuie lasat mai mult dupa el, pur si simplu inceraca sa nu te mai preocupe inegalitatea asta dintre voi, de care zici si ai sa vezi ca se vor rezolva problemele.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Eşti o "prinţesă" crescută în puf care are fiţe de vedetă.
Bine îţi fac părinţii tăi!

| TheRealAnoyingOrange a răspuns:

Da spune-le problema asta a ta ca si tu ai fost mica si teau tratat asa

| supergirly22 a răspuns:

Pfff...e groaznic ceea ce ti se intampla tie dar incearca sa le explici ca se poate sa discutati si altcumva sa le spui ca sunt atatea fete care se machiaza se aranjeaza petrec mult timp cu ei si tot asa i drept ca sunt FOOOOOARTEEEE ne drepti si daca nici asa explicandule cum poti tu mai bine dispari de acasa impreuna cu prietenul tau sau daca nu ai pr gasesteti unul de incredere si dispari fara sa mai auzi de parintii astia groaznici pe care i ai big grin big grin big grin