| roxyana03 a întrebat:

Buna

am nevoie de ajutorul vostru, voi da FUNDA+VOT

am iubit un baiat foarte mult, eram doar de 2-3 saptamani impreuna, ne-am despratit, el a mai ajut o relatie de 3 ani, inaintea mea, sa inpacat cu fata aia, am incercat sa vb cu el, dar a zis sal las in pace.

"Cand simtii nevoia sa vorbesti cu cineva, cand toata lumea te ignora, cand stateam cu el totii erau langa mine, cand te simtii siingura, cand iti vine sa-ti tai venele pentru ca il iubesti, cand inima iti bate puternic si plangiii incontiunu, cand il vezi stand de vorba cu alta, inima iti bate puternic, si simt ca parca tia bagat cineva cutitul in inima, cand toti pe care ii credeai prietenii, acum te ignora, cand simtii cca iti vine sa mor, " ce faci? cine ma ajuta dau FUNDa... +VOT. app am incercat sa`mi fac alt prieten, darr gand ma uitam si il priveam, sau vorbeam cu el, "cu eii" il vedeam tot pe acel baiat"pe acrel iubesc" cand ii priveam, imediat izbugneam in plang... ce sa fac? ce sfaturii inmi dati sa fac, cu intrebarile puse de mai sus, FUNDa.

Răspuns Câştigător
| Lacoste a răspuns:

Buna.Esti inca ranita si nu ai cum sa te atasezi de un alt baiat, nu stiu ce sa zic, daca chiar a fost iubire, parca e prea repede sa te gandesti la asta, erai mult prea entuziasmata si fericita ca esti cu el, nu ca il iubeai nespus. Uita-te in oglinda si intreaba-te daca iti place ce vezi? Meriti tu sa suferi pentru un baiat care probabil in timp ce tu plangi, el rade cu mainile pe burta?! Fii tare si lupta pentru fericirea ta, pentru viata ta; gandeste-te mai intai la tine, apoi la altii. Distreaza-te si fa diverse activitati, astfel iti vei lua gandul de la el, orice numai sa nu aiba legatura cu el.Crede-ma ca in scurt timp o sa privesti altfel viata.Fii puternica!

5 răspunsuri:
| nucaraata a răspuns:

Pai...eu zic sa il lasi totusi in pace, nu stiu asteapta si tu poate se desparte din nou de aia si mai incerci odata, daca nici atunci nu merge inseamna ca nu e de tine. Crede-ma ca stiu cum e, dar in situatii din acestea nu poti lasa decat timpul sa decida.

| PROFESSIONAL a răspuns:

Intr-adevar, suntem slabi cand iubim. Nu stiu cu ce as putea sa te ajut, stii prea bine ca nu e o durere de cap sau una de spate sa iti spun mergi si cumparati pastilele alea si o sa iti treaca. Nu te gandii ca daca sunt impreuna cu alt baiat gata mi-a trecut, de asta Dumnezeu ne-a lasat diferiti unul de celalalt. Incearca sa te obisnuiesti cu asta, el e un nesimtit care si-a batut joc de tine, Nu ar trebui sa te mai impaci cu el niciodata. Nici sa nu te gandesti la taiatul venelor si toate prostiile astea pentru ca tie iti faci rau nu lui. Intr-adevar nu prea ma pricep eu la chestii de dragoste si asa. iti spun doar ce pot sa iti spun, pe mine nu a reusit nimeni niciodata sa ma faca sa sufar foarte tare, de fiecare data ma uit in jur si vad cat de rau poate ajunge o persoana din dragoste, spre exepmlu tu. Si asta m-a tinut tare sa nu ajung si eu asa. Sper sa iti revii si sa te gandesti ca sunt o gramada de baieti frumosi, cu suflet si care stiu sa te faca sa te simti bine, chiar daca nu sunt ca el!

| Amelia123 a răspuns:

Draga Roxi chiar nu esti singura.Ai prieteni minunati aici pe TPU In legatura cu iubirea, ferestete de terchia'berchia din astia care nu stiu cum sa ia izmenele cand pe fata cand pe dos! asa ca zambeste si curajoasa si mergi inainte te pup

| zynna a răspuns:

Am trecut si eu prin probleme de genul asta.Stiu ca orice sfaturi a-i primi, nu te vor ajuta deoarece doar timpul poate rezolva acest lucru.Desi stiu ca iti v-a fii greu, incearca sa il ignori... Vorbeste cu prietenele tale, descarca-te, te va ajuta sa-ti spui of-ul.
MULTA BAFTA!

| nikonikoleta a răspuns:

Buna.tot ce iti pot spune este ca inca nu a uitat-o pe fosta lui prietena.inca mai tine la ea...dar nu fi trista mai sunt si alti baieti pe lumea aceasta mai bine ca ti-azis acum decat mai tarziu cand tu ai fi tinut mult mai mult la el...mai bine asa.mult noroc in continuare si sa ne dai de veste cat mai curand posibil de nol tau iubit. pupici seara buna