| byanca80 a întrebat:

Buna am nevoie de voi sunt impreuna cu un baiat cu 9 ani mai mare ca mine suntem impreuna de 10 luni si ai mei nu ma lasa sa stau cu el noi stam pe ascuns dar eu nu ma simt bine asa adica nu il mai iubesc nici ca la inceput, eu am mai stat cu un baiat care acum are 20 de ani si care vrea sa fim din nou impreuna cu el nu stiu daca ar mei ar fi de acord. Acest baiat Madalin care are 27 de ani ma iubeste si ar face orice pentru mine numai ca nu imi place cand ne intalnim el ar vrea sa facem dragoste dar eu nu ma simt atras de el, peste 2 zile fac 18 ani vrea sa imi ia inelu de logodna si nu ceva ma retine si nu pot sa ii spun ca nu vreau sa mai fim impreuna chiar nu stiu ce se intampla cu mine va rog atutati-ma ce ma fac Funda am nevoie de voi.

9 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Relaţia voastră e cam pe sfârşite, mai ales că tu (recunoaşte) te-ai cam plictisit de el şi ai început să dai atenţie altora. Îi spui în faţă că nu mai merge cum trebuie şi ai prefera să nu mai complici treaba şi-i dai papucii. Dar nu te arunca în braţele altuia prea repede, că dă de bănuit şi e destul de lipsit de bun-simţ, pentru că tu, măcar aparent, la suprafaţă, ar trebui să te simţi naşpa o perioadă, că deh, ai suferit o pierdere. Şi până una alta, lasă timpul să treacă până-l cunoşti pe tipul de 20 de ani, până mai vorbiţi. În orice caz, ai grijă ce faci, fii precaută, că nu te poţi juca la nesfârşit cu oamenii.
Totuşi ai putea încerca să discuţi cu prietenul tău actual, poate se rezolvă ceva între voi happy

| mona a răspuns:

Spune-i simplu ca nu mai ai sentimente fata de el cum erau la inceput si e mai bine sa va despartiti si asa poti sa fi cu cel de 20 de ani

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru inceput incearca sa-i spui in fata.Ai inceput cam devreme viata de cuplu si nu pari pregatita.ia o pauza si analizeaza situatia, pana nu te trezesti cu un copil in brate, intr-o relatie care nu inseamna nimic pentru tine.Stai o perioada mai mult cu parintii si dati timp de gandire.

| LolaLollita a răspuns:

Atata timp cat te gandesti inca la o persoana, e clar ca nu o mai iubesti pe cealalta. Nu sunt impotriva diferentelor de varsta deloc, dar o relatie de varsta apropiata cred ca e mai avantajoasa pentru tine, care implinesti 18 ani. In plus, nu cred ca ai in plan o casatorie in viitorul apropiat.

| Angie95 a răspuns:

Cred ca a aparut monotonia aceea in cuplu. Vrei sa te mariti de la varsta asta? Eu cred ca doar a vrut sa profite de tine daca zici ca vrea sa faceti dragoste cand va vedeti. Stiu ca e barbat si ca are 'nevoi' dar ar trebui sa te inteleaga. Tu ai incercat sa discuti cu el? poate asa o rezolvati. si daca nici asa nu te simti bine, cel mai bine ar fi sa va despartiti. Bafta!

| ImiPlacToate a răspuns:

Intrebi parinti happy, O zi buna

| lusinda99 a răspuns:

De la varsta asta sa te mariti? Si oricum daca nu il placi de ce nu-i spui in fata? Uneori adevarul este cel mai bun.

| byanca80 explică:

Sincer pentru ala de 20 de ani nu simt nimic nu il iubesc tot pentru madalin am sentimente nu ca la inceput dar sunt puternice si ceva nu ma lasa sa ma despart de el si dupa ce ma despart de el imi este tare dor si greu fara el sincer chiar il iubesc el a fost singura persoana care mi-a fost alaturi la greu si nu m-a lasat niciodata singura si nah la mine in familie sunt oaia neagra sunt mai multe probleme si mi-a fost alaturi intre noi 2 este o distanta de 40 de km si ne vedem poate o data la 2 luni si ma suna zilnic chiar nu il pot parasi simt ceva inca puternic pentru el chiar cateodata cand simt ca nu mai am nimic pentru el dar imi trece.

| Cristian_Mihăilă_1971 a răspuns:

De la dorinta si pina la IUBIRE e o distanta considerabila! Asigurate ca e real nu doar bilba si restul vine de la sine!