| magda_7662 a întrebat:

Am si eu o problema si am nevoie de niste sfaturi! Am o relatie de 8 luni cu un baiat, problema noastra este sexul (sau mai mult problema mea), eu il iubesc foarte mult (si el pe mine) si imi doresc sa fac dragoste cu el, numai ca... facem doar petting, nimic mai mult, asta se intampla de vreo 3 luni, eu mi-as dori mai mult, si stiu ca si el, dar nu stiu cel il retine, nu pare sa fie complexat de ceva, i-am dat de inteles ca as vrea ceva mai mult dar vad ca tot nu se intampla nimic! Pentru mine a inceput sa devina stresanta situatia asta, el se simte bine, are orgasm, dar eu nu ma simt bine deloc! Stiu ca ar trebui sa discut cu el, dar nu stiu cum sa deschid subiectul asta, eu sunt mai timida de fel! Va rog, putin ajutor! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Cum sa deschizi subiectul? Cand sunteti doar voi doi...si cand faceti petting. Cand te simti pregatita sa i-l spui. Trebuie sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui ce parere ai tu. Incearca sa nu il faci sa se simta prost. Sa aiba incredere ca puteti discuta si astfel de probleme...ca pana la urma sunteti un cuplu si nu altceva. Un ton calm si bland si daca nu vrea sa spuna nu il forta. Probabil inca nu e pregatit sa zica ce are de zis. Cand se va decida iti va spune. E bine sa incepi tu discutia, sa o modelezi tu astfel incat el sa se poata deschide usor. Nu ii pune intrebari la care ar putea sa raspunda cu da sau nu. Intrebari deschise ca sa fie o conversatie, sa spuna singur daca are sau nu vreo problema. Oricum daca esti sincera cu el si nu il iei prea tare, va fi bine. Succes!

1 răspuns:
| mariuscristi a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui in fata. pentru ca nu e fata sa ii fie frica de pi.da intelegi? fi directa si gata