| FoxxyFoxx123 a întrebat:

Buna!:*Am niste probleme destul de nasoale si as vrea sa vorbesc cu cineva pt. ca simt ca nu mai rezist, dar nu am bani sa merg la psiholog...
Nu stiti Id-ul unui psiholog ca sa vorbesc cu el online pe gratis...sau un site cu chat?sad

Răspuns Câştigător
| Unicubeii a răspuns:

Nu ai nevoie de niciun psiholog.
Stiu ce simti, si eu am trecut prin aceleasi trairi.
Stai cu parintii tai, stai cu lumea draga si cu prietenii tai.
O sa iti treaca.

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Psihologii nu te ajuta moca.

| T0T a răspuns:

Cel mai bine e să vorbești cu un prieten sau cu cineva care chiar să pună suflet în conversațiile cu tine, nu cu un psiholog. Cel puțin eu ori am parte de niște conversații bazate pe sinceritate atunci când îmi expun trăirile, ori mai bine deloc. Asta este strict opinia mea. Dacă tu acum vrei să dai bani pentru un ajutor specializat și îl preferi pe acesta în locul unuia bazat pe sinceritate și interes, este strict problema ta.

| Lawliet14 a răspuns:

Du-te la psihologul scolii! Psihologul e ceva "misto", nu te mai lua dupa astia care traiesc inca in comunism.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Buna. suna la www.telefonulcopilului.ro ca acolo gasesti persoane cu experienta in cazuri asemanatoare care sa te ajute.

| e1xtz a răspuns:

Poti incerca pe top.experti.ro, dar orice vei accesa on-line doar prin mesaje..chat-ul costa, la fel ca si o sedinta 'live'.
Daca esti elev/a, cu incredere la psihologul scolii.In general sunt tineri si entuziasti, dispusi sa ajute.

| mms123 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu cineva care crezi tu ca te poate asculta si iti poate da sfaturi bune..nu trebuie sa fie neaparat psiholog sad sau incearca sa pui intrebari cu anonim pe anumite site-uri daca ti-e rusine sa spui asa. poate cineva te poate ajuta