| anonimus12347890 a întrebat:

am niste probleme si am nevoie de ajutorul vostru!
1) Nu de mult, prietena mea cea mai buna s-a indragostit de un baiat foarte popular de la noi din scoala care este cu un an mai mare decat noi..Prima mea impresia despre el nu a fost chiar pozitiva, pentru ca nu imi placea felul in care arata sau pur si simplu eram indiferenta si imi era totuna de el. Odata am iesit cu ea in curtea scolii si l-am privit si parca deodata am devenit agitata ( acela a fost momentul in care mi-am dat seama ca si mie imi placea de el )..Peste vreo doua zile iar am iesit cu ea si el s-a apropiat de noi, s-a uitat la mine si mi-a spus ca ii place de mine..Reactia prietenei mele nu a fost chiar placuta, insa asta este deja alta problema..in fine, eu nu i-am spus nimic pentru ca eram socata, iar a doua zi iarasi s-a asezat langa mine si ne uitam unul la altul si neam zambit..peste o zi, stateam pe facebook si mi-a aparut o poza cu el si o fata ( acela a fost momentul in care el s-a cuplat cu acea fata si era intro relatie )
doua saptamani nu a dat semn ca mai exista si ma ignora total, insa dupa asta s-a reinceput totul..chiar daca era intro relatie se tot apropia de mine, ma impingea, cand ma vedea spunea,, salut iubire sau puiut" si tot asa. dupa aceea am vorbit cu cineva care o cunostea pe iubita lui care nu era de la noi din scoala, si i-am spus totul, iar el i-a zis baiatului de care imi place..normal ca s-a suparat pe mine si mi-am cerut scuze, insa nu m-a bagat in seama. peste o luna s-au despartit si oricum m-a bagat putin in seama..ma impins prin scoala si s-a uitat de cateva ori la mine..insa lui ii place de o fata de varsta lui, dar eu sunt mai mica ca el, deci nu ii place de mine si in ultimul timp este complet indiferent, de parca nu a fost nimic..si cu cat mai mult trece timpul, imi dau seama ca imi place foarte mult de el si nu pot sa-l uit..sunt foarte suparata ca s-a jucat asa cu sentimentele, dar nu stiu ce sa fac..imi place de el..ar trebui sa vorbesc cu el? (accentuez ca este foarte popular si eu tot am devenit populara, multi spuneau ca sunt prietena lui, dar ma tem ca daca o sa-i spun ca-mi place, o sa stie toata scoala )...sau ar trebui sa-l uit? dar cum sa fac asta? va rog ajutati-ma!

2) prietena mea de care am spus este foarte geloasa, parca nu imi este prietena. tuturor baietilor de care i-a placut, s-au apropiat de mine, nu de ea.si cand am intrebat-o daca as avea o relatie, cum ar reactiona, mi-a spus ca ar fi suparata muult timp, dar apoi i-ar trece. si cand se apropie vreun baiat nu mai vorbeste cu mine o saptamana.este foarte geloasa si e si urata si grasa, inteleg de ce nu se prea apropie de ea, dar oricum nu este chiar asa de rea, ce sa fac? sa mai pastrez legatura cu ea? este o prietena foarte buna care mereu ma ajuta cand am nevoie, imi este foarte apropiata si este o prietena adevarata, dar oricum ma deranjeaza faptul ca mereu se plange de felul cum arata si de faptul ca baietii nu se apropie de ea

VA ROOG MUULT AJUTATI-MAA!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Posibil ca prietena ta e obsedata de tine si crede ca daca o sa ai iubit ea numai va fi pe primul loc si ca o vei uita, are si ea niste frici interioare umane, tu daca placi pe baiatul ala e bine sa vb cu el si sai explici ca prietenia voastra va ramane la fel daca vei fi cu el, poate si ea il place si nu vrei sa fi cu el cine stie, acuma legat de baiatul ala personal cred ca e genul curvar de liceu azi cu una mine cu alta e ceva normal asa ceva, te informez ca sa stii

| LowHP a răspuns:

Da.