| anonim_4396 a întrebat:

Hei, buna TPU. am mare nevoie de un sfat... la inceputul clasei a 7 m-am imprietenit cu un baiat care era si el tot in clasa a 7. la aceeasi scoala ca mine. am devenit tot mai buni prieteni pana cand eu am inceput sa simt ceva pentru el, si mi s-a parut ca si el ar fi putut simti ceva pentru mine. In fine, in vacanta de iarna mi-am luat inima in dinti si i-am spus ce simt. Un timp a fost distant fata de mine, dar si-a revenit cand a venit scoala si am inceput sa ne vedem din nou. am tot vorbit pana cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el in luna februarie. "Prietenia" noastra nu a durat decat 2 saptamani pentru ca, colegii mei si colegii lui ziceau cu suntem prea diferiti. Eu am facut greseala de a asculta prostile care mi s-au zis despre el asa ca m-am suparat pe el. Ne-am certat si nu m-am lasat pana nu i.-am spus vreo doua, pana a ajuns sa vrea sa ne despartim. totusi eu tineam la el enorm, si el la mine asa ca am ramas prieteni buni. apoi, eu am fost cu un alt baiat si abia dupa ce m-am despartit, aflasem ca primul baiat despre care v.-am spus inca ma placea si ca era foarte gelos pe acestal in rest, tot restul anului am iesit in excursi, ne-am distrat, etc. pana a venit vara, iar eu am plecat din tara. tot timpul verii, tot ce am facut aproape a fost sa vorbesc cu el, si nu pentru ca eu eram disperata, dar el dorea sa vorbeasca cu mine, si eu, la randul meu cand vorbeam cu el ma simteam in largul meu. acum suntem amandoi in clasa a 8 si la sfarsitul verii asteia m-a intrebat daca mai vroiam sa fiu cu el. mie mi-a fost frica, ca ne-am fi despartit iar din cauza colegilor nostri asa ca am refuzat, chiar daca imi placea de el enorm. de atunci el a fost putin distant, pana cand acum cateva zile m-a bagat in seama si mi-a spus tot felul de complimente si a mentionat ca nu trebuia niciodata sa ne despartim. eu dupa aceea am ramas putin confuza pentru ca, dupa un timp in care vorbeam la 4- 5 zile, sa imi spune atatea lucruri frumoase si sa si mentioneeze de noi doi si sa spuna pe ocolite ca ar mai vrea sa fie ceva intre noi. nu stiam ce sa fac asa ca am glumit, adica mai bine spus am luat ce a spus el putin in gluma ca sa nu para ca sunt disperata sa fiu cu el. chiar nu stiu ce pot face acum. puteti sama ajutati? oare ma place? sau a uitat de mine si isi ate joc? mentionez ca prietena mea cea mai buna care a fost alaturi de mine si de el mereu, crede ca nu are cum sa nu mai tina la mine si imi spune ca ma place, oare asa e?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca sunteti sortiti sa fiti impreuna

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns (pentru mona):

Serios? happy. poti sa-mi spui de ce crezi asta? pentru ca sincer habar n-am ce sa mai cred cand sunt cu el sau cand vorbesc cu el. a trecut prin faze grele in viata, a suferit, poate de aia e asa nu?

| mona a răspuns (pentru haapyfacesmilealotforme9090):

Nu stiu, asa cred eu pur si simplu si probabil ca de aceea e asa, din cauza ca a trecut prin multe in viata

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns (pentru mona):

Da, probabil happy si acum am aflat ca nu a intrat o vreme la pc pentru ca i s-a stricat. asta inseamna ca nu pentru ca nu vroia sa vorbim happy

| mona a răspuns (pentru haapyfacesmilealotforme9090):

Deci totusi sansele sunt mari sa fiti impreuna mai devreme sau mai tarziu

| neutrino a răspuns:

Da, asa e.

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns (pentru neutrino):

Eu nu sunt sigura, adica se poarta diferit uneori, intr-o zi pare ca suntem doar niste prieteni, alte zile vorbeste de parca am fi impreuna alte. e normal?

| Blondtuzuuumk41 a răspuns:

Sincer ar trebui sa fi cu el din nou impreuna poate de data asta va iese, incerkati sa fiti ft ft ft sinceri si sa nu v-a pierdeti totusi cu firea....Ai grija totusi cu sentimentele in prima parte... apoi daca chiar iti pare ca e ok..ramai cu el[mai am si eu o intrebare Ce zodii sunteti?big grin]

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns (pentru Blondtuzuuumk41):

Eu sunt balanta, el e varsator. happy.

| Blondtuzuuumk41 a răspuns:

Eu zic sa va combinati iar pana si astrele tin cu voi happy Mari sanse de reusita, relatie armonioasa

Cand Balanta si Varsatorul sunt impreuna, relatia dintre cei doi este plina de dinamism. Varsatorul si Balanta impartasesc aceleasi pasiuni pentru arta, activitati intelectuale si culturale si nu le place sa aiba o viata plina de restrictii. Varsatorul prefera sa invete, experimentand in timp ce Balanta prefera o carte buna. Impreuna cei doi pot invata sa aprecieze ceea ce singuri poate nu ar fi reusit.

Si Varsatorul si Balanta au multa energie si vor reusi sa-si indeplineasca cam tot ce isi propun. Varsatorul vrea sa aiba libertatea de a isi experimenta ideile in timp ce Balanta isi doreste libertatea intelectuala. Atunci cand Balanta va oscila Varsatorul o va ajuta sa se hotarasca.

Multitudinea punctelor de interes comun ii face sa fie o relatie cu foarte sanse foarte mari de succes.