| AnielAn a întrebat:

Bună, am o întrebare dar vreau sfaturi sincere fără misto. Deci, îmi place de un băiat destul de mult, nu știu cum de am ajuns sa îmi placa așa de mult, dar a reușit sa mă facă sa îmi placa de el. Nu știu dacă mă place dar cred ca aș avea o șansă, adică mai petrecem timp împreună ( la școală ). De fiecare data când se ivește ocazia îl complimetez și îi și place și sunt mereu de partea lui. E o persoana speciala din toate punctele de vedere dar nu știu ce sa fac ca sa îi arat ca il plac. Aveți ceva sfaturi?

7 răspunsuri:
| Mia2101 a răspuns:

Spune-i direct ca il placi. In cel mai rau caz te refuza dar asta e mai usor de suportat decat regretul ca nu i-ai marturisit.

| IngerasulMicut a răspuns:

Scrie-i un bilet sau un mesaj ca il placi.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Spune-i! Dacă o să te refuze, măcar o să știi că ai încercat, sau spune-i altei persoane s-o facă, dacă tu nu poți.
Sau scrie-i un mesaj / bilet / scrisoare în care să-i spui tot ce simți dacă îți e frică.

| Andrei1332 a răspuns:

Da du-te la el si zii asa: Ba vezi ca ești frumos vrei sa fi gagicul meu?

| ANONIMtpu a răspuns:

Salut,

Spune-i direct. Un refuz nu ar trebui sa te deranjeze, ci mai degraba sa te impulsioneze. Iar daca raspunsul e favorabil, uite ca ai avut de castigat de a fi sigura pe tine si a face primul pas. Asa ii arati, spunandu-iz

| LaraClarice a răspuns:

Invita-l la o plimbare in parc după ce terminați orele.

| Adry05 a răspuns:

Scrie-i in timpul liber pe retele sociale, creeaza o legatura si-n afara scolii.