| oanasunshine a întrebat:

La multi ani celor cu nume de floare :*! Am si eu o mica mare problema si va rog aveti rabdare sa cititi :-s. Am ocazia sa fiu acum cu un baiat pe care l-am placut mai demult si inca il plac dar se nimereste a fi colegul altui baiat care ma place..si nu pot spune ca nu il plac si eu putin dar nu suntem impreuna.
Daca o sa fiu cu acel baiat, primul, o sa il fac pe celalalt sa se simta prost, sunt sigura, dar avand in vedere ca nu sunt cu el si a trecut destul timp de cand am aflat ca ma place...intentia mea nu e sa il fac gelos. sunt confuza rau pentru ca nu stiu daca sa profit de ocazie sau sa ii dau cu piciorul. va rog, am nevoie de niste sfaturi. funda sad

Răspuns Câştigător
| Claudia_9063 a răspuns:

Draga mea, tu stai in "gura lumii" sa zic asa mai concret? Sigur ca nu, ca daca ar fi sa stam fiecare si sa analizam ce spun altii despre noi, inseamna ca nu am mai putea face nimic, chiar absolut nimic. Nu trebuie sa iti pese ce spun altii despre tine, deoarece te pot "detrona" Si te vor aduce numai in pargul disperarii. Parerea mea este ca ar fi mai intelept sa fii cu acel baiat cu care iti doresti cel mai mult, explicandu-i tot odata celuilalt calm si cu rabdare ca nu poate fi nimic intre voi. Punct happy

8 răspunsuri:
| PuFaRiNaDoLshe a răspuns:

Combinate cu primul baiat, cel care ai zis ca ai ocazia sa fii cu el si explica-i celuilalt ca nu iti place de el, nu e vina ta ca nu il placi.Nu trebuie neaparat sa fii cu cineva care te place daca sentimentul acesta nu e reciproc.happy

| MeGustaaaaa a răspuns:

Gandeste`te care`i mai bun, mai frumos, si care te merita cel mai mult.Gandeste`te bine sa nu dai cu piciorul unei asemena sanse.Si daca simti ceva pentru primul baiat, ceva mai puternic, al doilea baiat nu va avea de ales. Daca asta ai simtit tu ca trebuie sa faci, sa fi cu primul baiat, asta este.Depinde de fiecare. Poate va intelege, poate nu...sad. Spun doar atat "Fi cu cel care sti ca te merita si pe care il placi mai mult! Nu te gandi la ce se va intampla.Gandeste`te la ce se intampla!". Succes si multa multa bafta! Fundita?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Combina-te cu cel de care iti placewinking indiferent ce spun ceilalti, conteaza sa va iubitiwinking! Daca iti place de amandoi atunci combina-te cu al doilea, pentru ca daca iti placea cu adevarat de primul, nu mai aveai ochi pentru al doileawinking! Success!
P. s:in cazul acesta, inima dicteaza nu creierulwinking!

| Skeez a răspuns:

Eu cred ca, chiar daca te ingrijorezi pentru numarul 2, mai mult conteaza de cine iti place tie, dar totusi ar trebui sa il iei odata deoparte pe baiatul care te place( numarul 2) si sa ii spui cum sta treaba pentru ca ( desi tu nu vrei ) o sa creada ca faci intetionat impotriva lui, si cei doi o sa ajunga sa se certe si nu cred ca vrei astawinking

Succes si scuze daca n-am fost prea explicit dar mi-e greu sa ma exprim cu ( primul si al doilea )

| alexandrag a răspuns:

Pai ia gandeste-te pe care din ei il cunosti mai bine si care te face sa te simti mai confortabil si pentru care ai sentimente mai puternice.

| Inkutsa a răspuns:

Alege-l pe cel care iti place mai mult si pe cel care te iubeste cu adevarat.Alege-l pe cel cu care te simti mai bine si cu care esti oarecum "prietena". Nu e nevoie sa explici uramtoarele tale actiuni, pentru ca acelalalt isi va gasi sigur si el o pereche... dar sunt sigura ga veti ramane prieteni mereu. Sper ca te vei conduce de sfaturile mele! Succes;*

| ingerashmeu a răspuns:

Tie de care iti place mai mult? dar sa fi sincera cu tine.alege-l pe care crezi ca ti s-ar potrivi ce-l mai bine ca pana la urma este doar un simplu baiat.alege-l dupa inima ta.mult noroc cu dragostea!

| βωβყჯ a răspuns:

Bună! Eu te înțeleg pentru că și eu am trecut prin așa ceva!

Cu primul băiat ai o relație pe care ți-ai dorit-o de mult! Nu se merită să îi dai cu piciorul! Dacă tu îl iubești și el te iubește nu are nici măcar un sens să vă despărțiți! Celălalt va trebui să înțeleagă și să se resemneze deoarece iubirea nu este reciprocă... Fiecare pe drumul lui așa este viața! Nu v-a fost dat să aveți o relație asta trebuie să înțeleagă elAdevărul este ca va suferi dar tu nu trebuie sa te simți vinovată pentru ă el s-a îndrăgostit și tu nu i-ai dat niciun motiv să o facă! Succes și sper să îți folosească sfaturile mele! Fundă?puppy dog eyes