| AdrianALT a întrebat:

Salut, de cateva luni sunt cu o fata, iar eu chiar tin intr-adevar la fata respectiva, ea zica la fel ca tine la mine, insa inainte sa ne punem impreuna stiam ca ei ii place de un baiat, cel putin ii placea. Acum de cand suntem impreuna incep sa devin putin gelos pentru ca baiatul de care ii placea inainte sau de care inca ii place pentru ca nu stiu, ii tot da like pe Instagram si ii comenteaza de parca inca l-ar placea. As vrea sa stiu daca eu sunt prost si imi fac povesti sau exista sansa ca fata respectiva sa il placa pe baiatul ala. Ma sperie faptul ca poate m-a ales pe mine pentru ca stia ca cu acel baiat nu are sanse el fiind din Sibiu, iar eu din acel oras cu ea, iar daca se iveste ocazia ca el sa se mute aici sau sa ii spuna el ca o place sa nu cumva sa ma lase pentru el... Sper ca intelegeti ce vreau sa zic, este singurul lucru de care imi este frica. Astept niste idei sau sfaturi, probabil sunt eu prost si-mi fac idei!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

încearcă să discuți cu ea pe subiectu ăsta și eu aș încerca și să am acces la telefonul ei să văd ce vorbește cu ăla

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Din pacate, noi nu avem de unde sa stim 100% acest lucru, si nu putem decat sa ne dam cu parerea. Ar fi si culmea sa iti zicem daca il mai place sau nu (:

Pe langa asta, tu esti singura persoana din lume care poate sa afle. Cum? O intrebi. Daca ea iti ofera siguranta necesara, sinceritatea la care te astepti, increderea si iubirea pe care o vrei... nu ar trebui sa ai niciun motiv de ingrijoarare. Este iubita ta, deci tu ar trebui sa vorbesti cu ea. Ar si si absurd sa nu o faci. Pana la urma sunteti impreuna, zau asa. Daca este sa afli un lucru, tu esti acela care o sa il afle.

Deci singura modalitate este sa iti gasesti timp, sa te uiti in ochii ei si sa o intrebi. Ar trebui sa iti dai seama de raspuns. Nu te lua dupa faptul ca cineva iti zice ca este ok sau nu este ok. Este relatia ta cu ea, nu a noastra. Asa ca fa tot ce poti sa stii ceea ce vrei.

Numai bine si multa intelegere va doresc! ^_^

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-ar iubi cu adevarat, iubita ta ar ignora mesajele de la fostul iubit sau i-ar bloca convorbirile.

| NarcisIfrim a răspuns:

Adrian,nu trebuie sa fii gelos.El comenteaza nu ea.Arata indiferenta. Daca te apuci sa o stresezi cu chestia asta, se va plictisi.Arata-i ca tu esti barbatul.
Daca iubesti cu adevarat o fata, cand vrea sa plece, o lasi.Cand iubesti cu adevarat esti dispus sa o pierzi,sa ii oferi libertate.
Eventual intreab-o in gluma,ce se intampla, daca vrea ceva acel baiat, dar fi lejer, nu speriat, sau stresant.

| Ancandf875 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci astfel de scenarii.Cel mai bine ar fi sa ii spui ca te deranjeaza sa ii răspundă la comentarii si chestii de genu si ca o vrei doar pentru tine. Explica-i cat de importanta este pentru tine si ca nu vrei sa o pierzi.Totusi tu iti faci prea multe griji din moment ce fata s-a cuplat cu tine si ti-a zis ceea ce simte ce altceva mai poate face ca sa-ti dea de inteles ca te iubeste

| SADNESSMACHINE a răspuns:

Drop her ass