| Oxiiita34 a întrebat:

Eu am un crush care nu stiu daca ma place. Eu si bff meu(sa ii zicem tica) ne place sa petrecem timpul cu el. Adica e de treaba dar eu il plac. Ceea ce nu stiu e daca si ea il place. Adica mereu vorbim de el. zicem ceva de genu ca nea tradat intr.un fel. (Noi mai demult eram prieteni buni si stateam tott impul impreuna. Eu cu tica mai aveam o prietena enervanta pe care el nu o suporta si mereu cand ea se baga unde eram deja noi trei el o alunga si ii vorbea urat pana cand la scoala doamna i.a mutat impreuna si au devenit foarte buni prieteni iar el de atunci s ecomporta din ce in ce mai rau cu mine si tica... pana cand nu ne mai suportam. Dupa vacanta de vara am inceput sa il plac si anul trwcut am mai reusit sa ne impacam. Acum a ajuns in punctul cand nu o mai suporta si iarasi sta cu mine si tica) ok sa reluam. Tica nu stie ca eu il plac chiar daca e cam evident dar i.am zis de nu stiu cate ori ca nu il plac cand ea se juca cu mine ceva de genu "il placi pe ____ uuuu" eu ii ziceam "nu il plac, ar trebui sa sfii asta fiin bff meu de 5 ani" ceva de genu deoarece imi era frica de cum o sa reactioneze. Azi i.am zis ca am un crush si am lasat-o sa ghiceasca, ela foast a doua varianta pe care a ziso si i.am zis "daaaaa siguur" si ea nu si-a dat seama de sarcasm si tot zicea uuu va potriviti si i.am zis ca era o farsa si sa se potoleasca. mi-a fost frica deoarece nu pare ca si cum sa ii placa ca eu il plac pe el.asta s-a intamplat prin mesaje dar ma voi intalni cu ea peste o saptamana. Sa ii zic in fata ca am un crush care e trallala si ca il plac? Eu vreau s aaflu daca si ea il place si de asta vreau s aii zic eu prima. Poate dupa zice si ea daca o intreb

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca si ea face ca tine, atunci in veci nu veti afla daca il placeti amandoua, sau nu.
Ideal este sa nu mai minti, mai ales ca este cea mai buna prietena a ta si relatia asta trebuie sa se bazeze pe sinceritate, nu minciuna, ca s-ar putea sa va mintit una pe alta si sa se duca naibii prietenia asta.

| Oxiiita34 explică (pentru Violleta2022):

Ok. Mersi, ii voi spune si o voi intreba si daca ea il place

3 răspunsuri:
| Aileen a răspuns:

Da oare n.ar trebui sa fii tu mai curioasa daca te place EL pe tine prima data?

| Oxiiita34 explică (pentru Aileen):

Pai asta astet putin sa vad pana incepe scoala ma imprietenesc cu el si sa aiba incredere in mine si dupa il intreb