| Bumbu_Mihaela_1999_wETK a întrebat:

Am o nelămurire referitoare la relația mea.Ne cunoaștem de 2 ani de zile și am fost foarte buni prieteni..in urma cu 6 luni ne-am îndrăgostit și al început sa stam impreuna. A mers foarte bine nu ne-am certat niciodată, contrazis da, dar la cearta nu am ajuns niciodata. Precisez stăteam in aceeași casa (la mine sau la el) rar dacă eram separați.Problema este ca el a plecat in străinătate de 1 luna și are un comportament mai rece ..Am discutat cu el și mi-a spus ca nu prea vrea sa țină legătura prea mult acasă ca i se face dor ..pff,este rece fata de mine îmi da impresia ca este mereu supărat pe ceva.Am început sa ii spun ca dacă este rece fata de mine nu rezolva nimic poate sa ma piardă din cauza comportamentului și a spus ca încearcă sa nu mai fie așa dar fapte 0părere?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pare-se ca esti prea posesiva si egoista! Nu mi-as dori o asemenea persoana si am convingerea ca nici tu!
Ceea ce tu denumesti a fi un "comportament mai rece" poate sa fie o modalitate, proprie lui, de a-si tine in frau toate trairile dureroase generate de lipsa ta. Ori, tu ce faci?!---il ameninti! A-l ameninta cu "poate sa ma piardă" are efectul unei pietre aruncate asupra unui napastuit de soarta!

p.s. Ceea ce ti-am spus, este doar un "dat cu parerea"!---nu-l cunosc indeaproape, nu sunt in pielea ta, si ca atare nu pot sa-ti dau sfaturi!
Tot ceea ce trebuie sa stii este ca, spre deosebire de indragosteala, iubirea este NECONDITIONATA, accepta orice se intampla, cu calm, cu pace! Daca simti ca nu poti sta niciun moment fara celalalt s-ar putea sa nu fie iubire!

Răspuns utilizator avertizat
| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Poate este stresat. Acorda.i putin timp ( cam 1 saptamana nu mai vorbi cu el ( poate vrea sa fie singur ), iar daca continua asa ar trebui sa vorbesti cu el iar daca nu vrea s.ar pute sa nu te mai vrea sau sa fie indragostit de altcineva. In orice caz vorbeste cu el pana nu e prea tarziu si lupta ca sa ii spui ce simti inainte sa il pierzi