| Ale_2200 a întrebat:

Am o maaaare nelamurire. Tin foarte mult la acest baiat si doresc un raspuns cat mai in detaliu daca se poate si cat mai bun.Multumesc anticipathappy. Probabil inceputul suna cunoscut.Imi place de un baiat de la mine din zona.In vara anului 2010, el a fost cel care a inceput sa umble dupa mine.Eu pe atunci nici nu il bagam in seama deoarece imi placea de altcineva.Cu timpul insa, probabil fara sa imi dau seama, m-a facut sa il uit pe fostul de care ma despartisem si sa tin enorm de mult la el.Am fost la o fata din grupul nostru de prieteni comuni (vecina) singuri.Eram doar noi 3. El, eu si ea.Toata seara m-a tinut in brate, si am ascultat muzica, pur si simplu ne-am simtit in largul nostru. Ce pot obiecta este ca in general nu se purta la fel afara cum o facea cand eram singuri.Tot in aceea seara, prima seara in "intimitate" cand sa plece... m-am pus in usa placandu-mi de el si sperand sa faca el primul pas.Am inceput amandoi sa ne pupam pe braji pana am ajuns sa ne pupam doar pe gura.Am ramas sa mai povestim si cand a iesit pe usa m-a luat si ma m-ai pupat odata. Fara sa-mi dau seama recitind acum conversatiile cu el pe messenger, mi-am dat seama ca, chiar se purta foarte frumos cu mine si ma tachina facanduma geloasa dar impacandu-ma dupaceea.Intr-o alta seara a venit la mine, eram singura, impreuna cu tot aceeasi prietena comuna. L-am rugat sa ma lase sa imi audc un scaun pentru jocul cu cartile, si a spus ca nu am nevoie sa stau la el. M-a tinut in brate si nu mi-a dat drumul. A spus ca sunt a lui.In aceea seara cand sa plece, ne-am sarutat pentru prima data.De fiecare data cand aveam ocazia sa stam singuri, ma tinea in brate si imi spunea ca ma iubeste si ca vorbeste serios si ca nu face misto de mine sau nu isi bate joc. Oricine vrea sa discute cu el, nu recunoaste.Ne-am dat intalnire intr-o zii si ma asteptat in frig nereprosandu-mi nimic.Acum am avut o mica cearta, ne-am distantat atragandu-mi atentia ca am "gesturi". Acum vad ca are un comportament cam rece fata de mine.Sustine ca nu are pe altcineva, si dupa parerea mea se mai da la mine din cand in cand. L-am intrebat de ce a facut misto de mine daca pentru el nu a insemnat nimic acele saruturi, el spunand ca nu a facut deloc misto. Mia reprosat ca il deranjeaza faptul ca atunci cand stau cu prietenle mele, ne purtam ca niste baieti si ca nu sunt eu.Eu simt ca ma place.Acum nu stiu ce sa cred. Mie teama sa nu ma insel. Sper ca acceasta concluzie a mea sa nu fie doar in imaginatia mea.Va rog. Voi ce parere aveti? Ce as putea crede? Ce este in mintea lui? Tine la mine? Oare ii este doar rusine? Va rog raspuns cat mai rapid.Multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

Tactica asta o aplica marii cuceritori. Te ataca cate putin, cate putin si iti slabeste sistemul de aparare. Apoi cand esti cu sistemul la pamant, te loveste cu lovitura finala si esti a lui. Despre tehnica ar trebui sa stau o zi intreaga si tot nu mi-ar ajunge sa iti explic ce a facut el, insa nu despre el trebuie sa vorbim, ci despre tine.
Tu i-ai intrat in joc. Te-ai lasat cucerita. Bine asta nu e nimic daca nu te-ai fi lasat si manevrata, modelata, dupa bunul sau plac. Momentan, pentru el esti doar o prada, prinsa si indesata in sac, de care se poate folosi oricand vrea el. Tot ce trebuie sa faci tu, stiu e greu, este sa pari indisponibila. Fa cativa pasi inapoi, activeaza-ti scutul tau (ala cand incearca vreun baiat sa te agate), apoi lasa-l pe el sa puna din nou momeala. Si cand va da semne ca vrea sa-ti puna momeala, intoarce-te impotriva lui si fi tu cel ce vrea sa prinda. Adopta si tu tactica lui. Lasa impresia ca poti fi cucerita, apoi nu-l mai baga in seama o zi doua, si tot asa pana cand simti ca sistemul lui e la pamant, si apoi poti ataca tu ca o vipera si-l poti rapune. Daca nu reuseste tactica, incearc-o pe altcineva. Dar nu adopta niciodata sentimentul de nu pot trai fara el, nu pot face nimic fara el si altele.
Bafta si sper sa auzim doar de bine

1 răspuns:
| floryevy a răspuns:

Pai faza e ca baietii sunt foarte macho de obicei dar cand e vorba de fete nu, nu sa nu se alfe de noi 2 ca nu stiu ce ca nu stiu cum

Faza e ca daca ar fi facut misto de tine nu te`ar fi sarutat eu am trecut prin asta[cand te insala sau face misto se simte pentru ca pe mine m-a sarutat desi s`a terminat prea repede si eu nu am cooperat am simptit ca e o minciuna si l`am respinns]

se poate sa treaca prrintr`o perioada mai proasta atata tot!