| zxcv a întrebat:

Salut tuturor! Spune`ti si mie cum sa ii demonstrez unei fete ca o iubesc foarte mult, vorbesc cu ea de 7 luni, dar in acest timp ne-am mai certat si de la o anumita cearta si-a cam pierdut increderea in mine!sadNu e genul de fata caruia ii plac florile sau cadourile, ea vrea fapte! Distanta dintre noi e de 40 km,nu e problema sa merg la ea! Aseara am vorbit la telefon, s-a suparat pe mine deoarece am zis ceva si a spus ca-mi bat joc de ea, am plans amn2 pana dimineata,imi spunea ca ce se face ea fara minesadmi-a spus ca,daca ii voi demonstra ca o iubesc,o vom lua de la inceputsad! Spunet`imi cum sa-i demonstrez ca o iubesc,prin vorbe, fapte, gesturi! Orice! PLS help sadsad!

Răspuns Câştigător
| Chocolacious a răspuns:

Te ajut eu. In primul rand, trebuie sa ii scrii un biletel cu " Imi pare foarte rau. Te iubesc din tot sufletul, si stii foarte bine ca n-as putea trai fara tine. Eu sunt sigur ca suntem facuti unul pentru celalalt..." sau asa ceva. Important e sa-ti ceri scuze. Pe urma, esential ar fi sa mergi la ea, dupa vreo 2-3 zile, cand esti sigur ca a primit scrisoarea, cu un buchet mare de trandafiri, si un inel. [ nu stiu varsta ta...dar daca ai peste 17 ani, merge ] Ori o ceri de casatorie, ori ii dai inelul de logodnica. Asa sigur va veti impaca. Important esti tu! Daca vrei sa fie ceva serios, sau nu happy.
Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| mikilaina a răspuns:

Buna,

Pentru a te ajuta, indruma, sfatui iti recomand sa vorbesti clar si detaliat. "s-a suparat pe mine deoarece am zis ceva" - ce este acel ceva? poate fata chiar avea motive sa se supere? Numai cand iti asumi si esti responsabil de ceea ce esti si ceea ce spui, numai atunci cred ca te putem sfatui corect si de ajutor. Spui ca nu ii plac florile sau cadourile... intuitia mea imi spune ca este putin materialista aceasta fata. Florile nu are ce face cu el, iar cadourilor probabil nu au fost pana acum sau au fost asa de politele sa spune. Poti sa o intrebari dar ce iti doresti tu ce la mine, de la relatie? Ce te face fericita? Ce as putea face pentru ca toata viata sa ma iubesti pe mine? Ce inseamna aceste fapte pentru tine: sa te cer in casatorie, sa iti ofer ceva anume, sa locuim impreuna? Problema ta per ansamblu este de comunicare in relatie. Eu te inteleg, vrei sa o surprinzi... insa nu poti face o supriza placuta daca nu cunosti persoana respectiva. Sfatul meu este sa vorbesti cu un psiholog: fiindca deja spui ca ti-ai cam pierdut increderea in tine iar acest lucru nu e bine deloc, pte poate afecta si influenta toata viata si apoi trebuie sa te cunosti mai bine, sa intelegi ce vrei de la o relatie, cum sa te comporti intr-o relatie. Sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu. Numai bine

| zxcv explică (pentru mikilaina):

Acel ceva este ca e cu o seara inainte a facut o gluma, mi-a spus la telefon ca trebuie sa`mi spuna ceva important sa o sun in 20 min! Am sunat`o si ea mi-a spus ca sa pupat cu un baiat X! Am tacut,iar apoi am inceput sa plang,si ea mi-a spus sa nu mai plang ca a fost o gluma,a vrut sa vada ce spun! M`a rugat toata noaptea sa o iert si nu fiu suparat pe ea,si nu am fost,deoarece o iubesc foarte mult! Dar a doua zi,am vorbit cu ea la tel,si am spus pe un ton mai diferit,'ca eu nu am plans,ca cine o plans '! Si ea atunci s-a suparat,crezand ca imi bat joc de ea,stiind foarte bine ca eu am plans,dar negand lucrul asta,spunandu`l pe un ton mai diferit,aproape ca radwam cand am zis,dar tot s-a suparat! Asta`i motivu!sad! Nu e cu romantismele, cu astea! VRea fapte clare, sa-i demonstrez ca o iubesc! Acum imi vorbeste mai urat putin, dar vad ca nu vrea sa vorbeasca asa, dar din cauza ca e suparata vorbeste asa! Ea imi spune ca nu mai tine la mine.dar eu cred ca daca ea nu tine la tine, nu ar fi spus ca ce se face ea fara mine.etc!

| Shammal a răspuns:

Du-te la i-a i-ao in brate si nu-i mai da drumu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa faceti voi mereu, o dati in bara in asa fel incat sa nu mai are omul incredere in voi si apoi incepeti a va vaita. "Ce sa fac ca o iubesc dar nu mai crede in mine, cum sa o conving?"
Pai gandeste-te de 3 ori inainte sa spui sau sa faci ceva, gandeste-te mereu la consecinte daca nu vrei sa pierzi pe cineva. Mai ales cand e vorba de incredere... Sau nu stii ca increderea este elementul principal intr-o relatie? Pe cat de important pe atat de fragil. Odata pierduta increderea greu se recastiga pentru ca mereu vor exista semne de intrebare, suspiciuni care sunt daunatoare unei relatii. Cand ai antecedente e greu sa dovedesti ca esti omul care te poti indrepta. Cam asta este. Foloseste-ti capul ca de aia l-a pus pe umeri cine la pus si nu mai fa lucruri la intamplare fara sa privesti mai inainte la eventualele consecinte. Dupa parerea mea asta este o problema care daca se rezolva se rezolva in timp si in niciun caz cu o floare sau un cadou. In cazul in care reusesti sa o rezolvi asa inseamna ca EA nu este decat o naiva si o poti prosti bine mersi in continuare.

| jess179 a răspuns:

Cumpara-i flori,un cadou nu foarte scump, dar care sa demonstreze ca o iubesti.Fa un gest special care sa o impresioneze, o fapta buna, gasesti tu ceva. Daca te iubeste foarte mult, o sa-si dea seama ca tu esti alesul ei.

| BeautifulMind a răspuns:

Pai pentru asta iti trebuie timp! si poti sa ii demonstrezi ca o iubesti trimitandu-i mesaje din cand in cand in care sa ii scrii cat de mult o iubesti, cat de mult iti doresti sa ramai cu ea pentru totdeauna, ii poti face o surpriza cumparandui o perechie de cercei care stii tu ca sunt genul ei un lantisor un inel, ascultand-o, evitand certurile, atunci cand ea zice ca ai suparat-o cu ceva cerei scuze si spune-i ca nu se va ma intampla, cand este nervoasa sa o calmezi cu vorbe dulci, discutand problema. sunt cu un baiat de 2 ani si el asa face, cum ti-am zis mai sus, si de multe ori merge, si distanta intre noi este de 70km sinu ne impiedica cu nimic sa ne iubim. sper ca te-am ajutat! bafta happy

| Anett14 a răspuns:

Pai ar fi frumos sa mergi la ea seara sa va plimbati sa vorbiti sa ii spui cat de mult o iubesti si o sa aiba incredere in tine! Funda?

| Jasmyne a răspuns:

Asa is toate fetele fytzoase

| teiubescidiotule a răspuns:

Pai vrbeste cu ea si spune-i ca simti ceva. Sarut-o direct si usor si dupa isi va da seama si ea ca te iubeste.Credema chiar functioneaza.happy