| Boocky a întrebat:

am o problema, m-am indragostit, la culmea m-am indragostit, ne-am despartit de 3 ori deja, din cauza k eu duceam lipsa de atentie, acum iarasi suntem impreuna dupa o pauza de 2 luni si ceva, dar iarasi incep eu cu paranoia mea, nu stiu de ce dar am impresia k e sunt cel mai putin iubita, ca toate prietenele mele sunt iubite mai mult. cum as putea sa mentin relatia noastra, nu cu ajutorul sexului... pentr ca sigur nu mai rezist daca ne mai despartim odata, va rog ajutati-ma cu ceva macar... pentru ca il iubesc prea mult ca sa pot sa judec normal

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna, fiecare relatie are farmecul ei, are modul ei de a decurge si are bineinteles doi membrii care sunt diferiti de restul! deci, in consecinta, nu ai cum sa ai o relatie la fel ca prietenele tale pentru ca poate tu gandesti mai diferit decat ele sau iubitii vostri gandesc diferit! niciodata sa nu iti compari relatia cu a altora pentru ca nu faci decat rau relatiei voastre!
In legatura cu faptul ca nu te simti iubita, incearca sa nu ceri prea mult de la iubitul tau, poate ca tu ceri mult dar daruiesti putin! si aici trebuie sa mai lucrezi, incearca sa fi mai iubareata cu el, mai afectiva si asa o sa fie si el cu tine!
Unii baieti nu isi exprima dragostea chiar asa cum o simt de teama sa nu para penibili sau sa nu sufere mai tarziu, dar asta nu inseamna ca nu te iubeste!
In cearca sa nu mai ceri asa mult de la el, sa o lasi mai moale si ai sa vezi ca lucrurile vor decurge normal si poate si mai ok!
Bafta!

| YukiMrM a răspuns:

Ai primit destule sfaturi, dar iti dau si eu unul : daca faci asa toata viata nu te ia nimeni, fata.

Schimba-te acum sau ramai asa toata viata!

| killforfun19 a răspuns:

Incercati sa nu mai fiti incapatinati unu cu altu, el sati dezvaluie mai multa atentie si u sa nu mai fii stresata ca pretenele tale sunt iubite si tu nu ca pote i chiar invers u esti ft iubita si ele nu dar u findca ai parerea asta despre voi in cap nu itu dai seama despre relatia voastar.

| andreea2901 a răspuns:

Eu spun sa lasi paranoia la o parte si sa ai incredere in el. Daca il iubesti asa cum spui, atunci incearca sa petreci timp cu el, sa acorzi atentie lucrurilor care lui ii plac ( sa vada ca esti interesata). Daca tu nu ii arati ca il iubesti nu iti va arata nici el.
Iar despre prietenele tale ...nu mai fi geloasa pe ele pentru ca nu sti ce se intampla cu adevarat intre ei. Si in plus sunt femei care se multumesc cu o floare culesa de pe strada si altele care nu se multumesc nici cu un buchet scump... Spune-i ce te deranjeaza si incearca sa ii acorzi tu mai multa atentie. Sunt baieti care exprima greu ceea ce simt.

| VladBlondu a răspuns:

Combina utilul cu placutul! 1 Participa si u cu el la hobby-urile pe care le are. 2 Nu fi indiferenta cu el cand este intr-un impas, ofera-i ce vrea de la tine. contacteaza-ma pe privat si iti pot da mai multe sfaturi big grin

| Pupyta a răspuns:

Daca doresti sa primesti dragoste, iubire. trebuie si tu sa oferi happy. Nu te uita in stanga sau in dreapta, incearca sa nu fii posesiva, sa lasi lucrurile sa decurga normal, fara stres, fara batai de cap. happy