| Darky142 a întrebat:

Iubita mea de o perioada de timp a uitat sa-mi mai acorde atentie, suntem de 2 ani impreuna, acum am stat 3 luni la distanta unul de altul, se comporta foarte indiferent cu mine, se tot ea de mine ca eu doar stau la pc si ca ies pe afara si ca doar ma distrez si ca nu stiu sa fac altceva, mi-a spus ca i pare rau ca s-a indragostit de mine, am intrebat-o intr-o zi cum ar fi viata fara mine si mi-a zis ca ar fi fericita ca nu ar avea cine so streseze dupa 10 minute si-a cerut scuze ca era cica nervoasa, acum 2 zile am aflat ca vb cu un alt baiat si a inceput sa planga si sa ma ameninte ca daca ne despartim ea se sinucide, si mai tot timpul evita ziua sa vb cu mine si cand vorbim la telefon doar eu vb si pun intrebari ia raspunde sec no intereseaza simt ca nu sunt bagat inseama imi spune ca ma iubeste ca i este dor de mine dar dupa aia ma raneste cu indiferenta ei si incerc sa discut cu ea sa vb foarte deschis dar ea imi spune ca iar incep cu porcarii., si nu pot vb deschis cu ea, cand o intreb ceva maikasa i spune sa nu imi dea explicati mama ei se baga foarte mult in relatia noastra i-am spus si ei si mi-a spus ca nu e adevarat ca nu se baga, simt ca nu mai e atrasa de mine si ca nu imi mai acorda atentie ma neglijeaza eu tot timpul incerc sa vb cu ea dar nu am cu cine si nu obtin nimic, imi inchide telefonul cand e o conversatie mai aprinsa si imi spune ca nu vrea sa se certe cu mine, de cate ori i spun ce am pe suflet nu ma baga inseama face cum vrea ea, imi spune ca sunt foarte gelos, dar ea imi spune aproape tot timpul de fostele mele iubite chiar si acum dupa 2 ani, s-a despartit de mine si dupa aia mi-a zis ca a gresit si ca nu vrea sa ma piarda ca ma iubeste, nu stiu ce sa cred voi ce credeti ma mai iubeste oare ce e in capul ei, e foarte nehotarata in privinta relatiei noastre, oare dc ma neglijeaza si se comporta indiferenta cu mine, am uitat sa spun ca ma si jigneste oare ca sunt prea bun, ce credeti ma mai iubeste sau e doar o obisnuinta pentru ea, sau s-a plictisit, ne certam foarte des si prea mult...
Astept raspunsurile voastrewinking!

Răspuns Câştigător
| Abracadabraash a răspuns:

Nu vede ce are langa ea pana nu pierde! (iti spun din experiente) comporta-te si tu la fel cu ea, fii indiferent, fa totul asa cum face ea. daca nu isi da seama ca e vinia ei, pleaca. evit-o putin timp va veni ea la tine in genunchi!

| Darky142 explică (pentru Abracadabraash):

Am fost odata despartiti adica ea a vrut sa facem o pauza si am auzit niste inregistrari despre ea cu un alt baiat si eu i-am spus ca gata s-a terminat si nu mai vreau sa aud de ea si atunci parca i-a aparut frica de a ma pierde si m-a chemat intr-un parc sa vb cu ea si statea pe burta si ma tinea de picior si plangea ca so iert si eu am zis ca mi-e frica ca poate vei face la fel, si am iertat-o pana la urma si mi-a zis ca nu a fost nimic cu baiatul ala, si tot pe mine ma acuza ca o insel laughing dar poate ce ai zis tu aici ma va ajuta multumesc happy

6 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, din ce mi-ai spus tu s-a instalat monotonia in relatia voastra, incearca sa o scoti la o pizza si sa vorbesti cu ea ce nu mai merge si sa vezi daca mai poti continua relatia. Daca nu mai bine renuntati.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Luati si voi o pauza. Din ce spui aici, ea pare ca s-a cam plictisit. Adica, o relatie de 2 ani este ceva, oricine s-ar plictisi, cred.
Nu mai insista nici tu cu telefoanele sau mesajele, lasa-i putina libertate. Sa vada si ea cum e sa nu fii bagat in seama. Atunci isi va da seama ca greseste fata de tine.
Succes!

| Darky142 explică (pentru Cσcσ):

Multumesc pentru raspuns happy

| KatPetrova a răspuns:

Sincer, nu cred ca ar mai trebui sa te chinui, pare cam plictisita, poate nu mai tine la fel de mult la tine, eu zic sa discutati deschis si apoi sa luati o decizie, Bafta;]

| Abracadabraash a răspuns:

Multumesc pentru fundita, imi poti trm un mesajj, probabil te pot ajuta